Burmistrz Jolanta Urbanik otrzymała wyróżnienie Inwestor Na Medal 2016. Uroczysta gala Sportowa Polska odbyła się 15 listopada w Pałacu Zamoyskich w Warszawie.
Wyróżnienie jest przyznawane już od siedemnastu lat przedstawicielom najaktywniejszych samorządów, przyczyniających się do rozwoju infrastruktury sportowo-rekreacyjnej. Wręczyli je wybitni sportowcy - olimpijczycy: 6-krotny medalista Mistrzostw Świata zapaśnik Andrzej Supron, złota medalistka Mistrzostw Europy szablistka Aleksandra Socha i brązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich zapaśniczka Agnieszka Wieszczek.

To prestiżowe wyróżnienie w roku 2016 zostało przyznane tylko 14 samorządom z całej Polski, w tym: czterem z woj. mazowieckiego, trzem z Podkarpacia, trzem z województwa lubelskiego, jednemu z województwa lubuskiego, jednemu z województwa pomorskiego, jednemu z województwa warmińsko-mazurskiego, jednemu z województwa dolnośląskiego.

Z województwa podkarpackiego tytułem Inwestor na Medal zostały wyróżnione trzy samorządy: Gmina Jedlicze, Miasto Jasło i Powiat Rzeszowski przez Marszałka Władysława Ortyla za zaangażowanie w rozwój bazy sportowej województwa podkarpackiego, rozwój sportu i rekreacji wśród dzieci, młodzieży i społeczności lokalnej oraz skuteczność w pozyskiwaniu funduszy zewnętrznych na realizowane przedsięwzięcia.Już w 2015 roku Burmistrz pozyskała 500 000 zł dofinansowania z Ministerstwa Sportu na III etap budowy wielofunkcyjnego lodowiska sztucznie mrożonego. Aktualnie realizowany jest projekt przebudowy i rozbudowy budynku w Zespole Szkół w Moderówce o salę gimnastyczną wraz z zapleczem sanitarno-szatniowym oraz przebudowa i wyposażenie klasopracowni nauk przyrodniczych w ZSP w Jedliczu, dzięki któremu powstanie pierwsza w miejscowościach wiejskich na terenie Gminy Jedlicze sala gimnastyczna. Na ten projekt Gmina Jedlicze pozyskała dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO Województwa Podkarpackiego na lata 2016-2020 w wysokości 822 868,69 zł. Całkowity koszt projektu wynosi 1 661 243,30 zł.

Łącznie w dwa lata pozyskano ponad milion złotych na infrastrukturę sportowo-rekreacyjną na terenie Gminy Jedlicze. Obecnie przygotowywane są kolejne projekty mające na celu rozwój bazy sportowej gminy.