W sobotę 4 lutego w Hali MOSiR przy ul. Bursaki w Krośnie odbył się doroczny bal charytatywny Grupy Nowy Styl.
Ponad 1100 gości, w tym 300 niepełnosprawnych, zostało zaproszonych na bal charytatywny zorganizowany przez Grupę Nowy Styl. Wśród nich znaleźli się podopieczni 38 placówek - domów dziecka, ośrodków szkolno-wychowawczych, świetlic środowiskowych i rodzin zastępczych - z całego Podkarpacia. Wszyscy otrzymali prezenty, które są im niezbędne i o których napisali w liście do św. Mikołaja.

Dodatkowe zaproszenie otrzymali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 14 w Krośnie, którzy od października uczestniczą w lekcjach "Ja i ty w świecie ekonomii”, bazujących na książce "Świat Pieniądza" wspieranej przez Grupę Nowy Styl.

bal charytatywny Grupy Nowy Styl 2017

Były gry i zabawy przygotowane przez Nowy Styl a także partnerów balu wśród których znalazła się Fundacja PKO Banku Polskiego. W lekki i przyjemny sposób przedstawiano reguły rządzące światem finansów i zaprezentowano sposoby rozpoznawania fałszywych pieniędzy. Specjalne stanowisko przygotowała również Komenda Miejsca Policji w Krośnie. Można było na min zapoznać się z policyjnym sprzętem i technikami kryminalistycznymi.

bal charytatywny Grupy Nowy Styl 2017

Charytatywny Bal Noworoczny Grupy Nowy Styl to inicjatywa dobrze znana na Podkarpaciu. Na pierwszy bal w 2000 r. zaproszono 150 dzieci, ale już w 2013 roku było ponad 1060 gości. - W 2014 roku dołączyli do nas niepełnosprawni. To unikalne w skali całego regionu wydarzenie jest okazją nie tylko do wspaniałej zabawy, ale również integracji i nauki. Co roku staramy się zapewnić ciekawy motyw przewodni dla zabawy, który rozbudzi w naszych gościach nowe pasje i zachęci do ich rozwijania. - piszą organizatorzy. Temat tegorocznego balu to "Na Biznesowym Parkiecie".