11 kwietnia po raz 11 w Gminnym Ośrodku Kultury w Miejscu Piastowym, odbył się konkurs polskiej poezji patriotycznej. Konkurs ten był jednocześnie etapem gminnym konkursu powiatowego, który odbędzie się w dniu 25 kwietnia w Iwoniczu.
  
Jak każdego roku z utworami poetyckimi zmierzyli się zarówno uczniowie szkól podstawowych jak i gimnazjów. Po przesłuchaniu wszystkich zgłoszonych do konkursu recytatorów jury pod przewodnictwem Janusza Węgrzyna i przy współudziale członków jury: Anny Hreczki oraz Wojciecha Krężałka postanowiło przyznać w kategorii szkół podstawowych pierwsze miejsce dla Aleksandry Mazur ze Szkoły Podstawowej w Targowiskach za utwór K. I. Gałczyńskiego „Pieśń o fladze”, drugie miejsce dla Michała Mazura, także ze Szkoły Podstawowej w Targowiskach za interpretację utworu A. Mickiewicz „Koncert Jankiela”, trecie miejsce przyznano Amelii Szczurek z Rogów za prezentacje wiersza Artura Oppmana „Orlątko”

Konkurs polskiej  poezji patriotycznej w Miejscu Piastowym

W kategorii szkół gimnazjalnych pierwsze trzy premiowane miejsca zdobyły:
Aleksandra Delimata Społeczne Gimnazjum Targowiskach J. Słowacki „Anhelli”
Julia Dębiec Gimnazjum Publiczne w Miejscu Piastowym K.K. Baczyński „Elegia o chłopcu polskim”, Anna Winiarska Społeczne Gimnazjum Targowiskach Maria Niwińska „Wierzę że wrócę”, oraz równorzędne III miejsce Joanna Wilk Gimnazjum Publiczne w Miejscu Piastowym J. Pietrzak „Żeby Polska była Polską.”

Konkurs polskiej  poezji patriotycznej w Miejscu Piastowym

Wszystkim uczestnikom konkursu, jak i nauczycielom, którzy przygotowali ich do udziału w konkursie serdecznie dziękujemy, a laureatom konkursu gminnego życzymy powodzenia na przeglądzie powiatowym.