Wielki sukces ucznia ZSGH w Iwoniczu-Zdroju Macieja Dudka w Konkursie Calvados Nouvelle Vogue International Trophies we Francji.
  
Uczeń Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Iwoniczu-Zdroju Maciej Dudek kolejny raz zanotował udany występ na międzynarodowych zawodach barmańskich. Konkurs miał miejsce na scenie umieszczonego tuż przy skale teatru w nadmorskiej miejscowości Granville w Normandii. Tym razem Maciek rywalizował z barmanami profesjonalnymi zajmując III miejsce. W XXI już edycji konkursu wzięli udział najlepsi barmani - reprezentanci 14 państw, którzy zwyciężyli eliminacje krajowe.

Maciej Dudek

Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie drinka o tematyce związanej z morzem. Maciek przygotował short drinka o nazwie "Sunset at the Sea", którego kompozycja i dekoracja nawiązywała do tematyki zawodów. Na początku zmagań konkursowych każdy z uczestników miał za zadanie opowiedzieć jury, w jaki sposób jego koktajl nawiązuje do morza. Wykonanie każdego drinka, którego podstawowym składnikiem był calvados, podlegało bardzo skrupulatnej ocenie technicznej, a także ocenie degustacyjnej.

W ubiegłym roku w konkursie Calvados Nouvelle Vogue International Trophies Maciek zajął piątą pozycję wśród uczniów barmańskich. Tym razem było jeszcze lepiej, bo jego koktajl "Sunset at the Sea" zapewnił mu znakomite trzecie miejsce.

Maciej Dudek

- To mój największy międzynarodowy sukces w krótkiej na razie karierze barmana. To dla mnie dodatkowa motywacja do jeszcze cięższej pracy. Chciałem poprawić zeszłoroczny wynik i to się udało. Nie brakowało tu jednak wysokiej klasy doświadczonych zawodników, reprezentantów kraju na mistrzostwach świata. Czułem do nich duży respekt. Tak naprawdę jeszcze nie do końca mogę uwierzyć, że okazałem się lepszy od tak wielu z nich - przyznał Maciej Dudek po konkursie.