W ramach Karpackich Klimatów będzie można wziąć udział w konkursie dotyczącym rzeki Wisły.
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Krośnie włączyła się w obchody Roku Rzeki Wisły, ustanowionego przez Sejm RP dla uczczenia tej najważniejszej i najpiękniejszej polskiej rzeki. W ramach podjętej inicjatywy organizuje wielki konkurs wiedzy o Wiśle, jej dorzeczu i miastach nad nią położonych. Akcja prowadzona jest w trakcie sierpniowej krośnieńskiej imprezy - Karpackich Klimatów.

Konkurs "Płynie Wisła, płynie, po polskiej krainie..." odbędzie się 19 sierpnia 2017 roku, o godz. 13.00 w Bibliotece PWSZ przy Rynku. Jego uczestnicy napiszą krótki test, trwający 45 minut, złożony z 25 pytań dotyczących rzeki Wisły. Najlepsi zakwalifikują się do etapu ustnego, który odbędzie się w tym samym dniu. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych (pierwsza grupa wiekowa) oraz uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych (druga grupa wiekowa). Dla zwycięzców uczelnia przygotowała atrakcyjne nagrody o łącznej wartości 1000 zł.

PWSZ w Krośnie w ramach corocznych Karpackich Klimatów zaprasza do odwiedzenia stoisk przygotowanych przez pracowników i studentów uczelni. Będzie można bezpłatnie wykonać pomiary sprawnościowe i profilaktyczne, własnoręcznie przygotować woreczki zapachowe oraz spotkać się z ciekawymi osobami w Wiosce Zielarskiej. Dzieci pobawią się językowo, zakręcą wiatrakiem i stworzą „Drewnoludy”. Nie zabraknie degustacji i pokazów.

W ramach imprezy odbędzie się także wykład "Rośliny lecznicze i trujące doliny potoku Panna".