19 sierpnia br. odbyły się Zawody w Kolarstwie Górskim o Puchar Burmistrza Gminy Jedlicze  MTB Jedlicze 2017.
  
Tegoroczne zawody były organizowane w ramach Podkarpackiej Ligi Rowerowej w formule XC. W zawodach wystartowało ponad 100 zawodników, którzy rywalizowali w 17 kategoriach wiekowych. Każda z kategorii miała do pokonania inny dystans, dostosowany do wieku startujących. Tegoroczna edycja cieszyła się sporym powodzeniem, zarówno wśród amatorów jak i zawodowców.

Otwarcia zawodów dokonali Burmistrz Gminy Jedlicze Pani Jolanta Urbanik, Przewodniczący Rady Miejskiej w Jedliczu Piotr Woźniak, Radny Powiatowy Piotr Waśko oraz Dyrektor GOSiR Jedlicze Wojciech Florczak.

Zawody w Kolarstwie Górskim w Jedliczu

Tradycyjnie przed głównymi wyścigami odbyły się rywalizacje najmłodszych wielbicieli dwóch lub „trzech” kółek. Trasa dla najmłodszych zawodników została wytyczona z myślą o ich możliwościach i wysiłku na jaki mogą pozwolić sobie maluchy.
Czym starsza grupa tym wyżej podniesiona została poprzeczka. Zmęczenie i ogromny wysiłek malowały się na wielu twarzach. Nie była to rekreacyjna jazda, lecz ciężka przeprawa. Najstarszym kategoriom organizator wytyczył bardzo ciekawą, wymagającą trasę, wiele zjazdów i podjazdów dało się we znaki zawodnikom. Uczestnicy zmierzyli się z wymagającą, zróżnicowaną trasą wytyczoną na terenie parku obok hali GOSiRu oraz LO Jedlicze. Rywalizacja pomiędzy kolarzami przebywała w atmosferze fair – play, dzięki czemu obyło się bez groźnych wypadków oraz kontuzji.

Zawody w Kolarstwie Górskim w Jedliczu

Zawodom towarzyszył gość specjalny, akrobata specjalizujący się w Trialu rowerowym Piotr Bielak. Ekwilibrysta dał niezapomniany pokaz sztuczek rowerowych. Pan Piotr przygotował również miasteczko rowerowe dla najmłodszych z torem przeszkód. Mobilne Miasteczko Rowerowe to miejsce w którym dzieci i młodzież mogli zdobyć i rozwinąć umiejętności poruszania się w ruchu drogowym.

Zawody w Kolarstwie Górskim w Jedliczu

Na zakończenie imprezy odbyło się uroczyste wręczenie pamiątkowych pucharów, nagród najlepszym zawodnikom przez Burmistrza Gminy Jedlicze Panią Jolantę Urbanik, Przewodniczącego Rady Miejskiej w Jedliczu Piotra Woźniaka, Radnego Powiatowego Piotra Waśko, Przewodniczącą Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia, Sportu i Rekreacji Krystynę Marć, Radnego Romana Kopcia oraz Dyrektor GOSiR Jedlicze Wojciech Florczak.

Zawody w Kolarstwie Górskim w Jedliczu

Serdecznie dziękujemy sponsorom Rejonowi Budowy Dróg i Mostów w Krośnie, PKO BP, kwiaciarni „Kwiaty u Wioli” oraz OSP Męcinka a także wszystkim osobom, które bezinteresownie włączyły się w pomoc przy organizacji wyżej wymienionej imprezy. Szczególne podziękowania należą się zawodnikom naszej sekcji kolarstwa górskiego Jedlicze Team za pomoc i pracę przy organizacji zawodów.
Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie i zapraszamy za rok.


Zapraszamy do obejrzenia zdjęć: