Zakończyły się prace remontowo - budowlane budynku Zespołu Szkół Gastronomiczno - Hotelarskich w Iwoniczu-Zdroju.
Inwestycja prowadzona była w ramach projektu "Modernizacja energetyczna budynku ZSGH", którego celem jest poprawa efektywności energetycznej obiektu. Oficjalny odbiór odbył się 14 września br. z udziałem wicestarosty Adolfa Kasprzyka, dyrektora szkoły Jana Barsznicy, inspektora nadzoru i przedstawicieli wykonawcy, którym była firma "Novum" Centrum Techniki Grzewczej i Sanitarnej z Krosna.

Iwonicz-Zdrój. Modernizacja szkoły zakończona

Zakres prac obejmował m.in. docieplenie ścian zewnętrznych i stropodachu, częściową wymianę stolarki okiennej i drzwiowej oraz modernizację instalacji CO, montaż odnawialnych źródeł energii: instalacji solarnej i paneli fotowoltaicznych. Budynek szkoły oddany do użytku w 1965 roku, z nadbudową w roku 1986 wymagał takiej modernizacji oraz poprawy estetyki zewnętrznej. Koszty ogrzewania są zawsze poważnym obciążeniem dla każdego właściciela budynku i dzięki termomodernizacji znacznie obniżą się wydatki na energię . Inwestycja poprawi także warunki nauki i pracy.

Wartość całkowita zadania wynosi ponad 790 tys. zł. Zadanie współfinansowane w 85% z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Osi Priorytetowej nr III "Czysta energia" Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 - 2020.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.