W Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza odbędzie się zbiorowa wystawa zorganizowana na"16-lecie Otwartej Pracowni".
Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie i Otwarta Pracownia serdecznie zapraszają do udziału w wernisażu jubileuszowej wystawy "16-lecie Otwartej Pracowni".

wystawa RCKP

Pomysłodawczynią, instruktorką, mentorką i śmiało można powiedzieć dobrą duszą Otwartej Pracowni jest Nina Rostkowska. 16 lat podsumowuje tak:
-16 lat - to w życiu człowieka sporo czasu. Prowadzenie zajęć, to praca, którą zawsze wykonywałam z przyjemnością, zapałem, pasją. To przygoda i ciągłe poznawanie ludzkich możliwości, odkrywanie drugiego człowieka. Byłam świadkiem wielu odkryć, które przeżyli uczestnicy zajęć. Zadziwień, czasem zmieszania, najczęściej radości z poznawania nowych rzeczywistości. Siedmiolatki, nastolatki i dorośli, niezależnie od wieku, wszyscy przeżywamy te same emocje. Dla każdego, przekraczanie granic jest ekscytujące i buduje osobowość. Zajęcia plastyczne w Otwartej Pracowni bywają furtką do liceum plastycznego czy na wyższą uczelnię artystyczną. Mam nadzieję, że również mile spędzonym czasem, poszerzeniem percepcji czy interesującym hobby.

Otwarta Pracownia prowadzi zajęcia artystyczne w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza, zabawa w sztukę z dziećmi prowadzona jest z wykorzystaniem różnych technik plastycznych, od rysunku i malarstwa do form przestrzennych. Młodzież i dorośli opanowują podstawy rysunku i technik malarskich. Podsumowaniem najczęściej jest wystawa prac uczestników zajęć organizowana na zakończenie roku artystycznego w galerii RCKP.