Przedszkolaki i uczniowie Szkoły Podstawowej w Długiem odwiedziły oddział banku w Krośnie.
  
Dnia 26 października przedszkolaki i uczniowie z klas I-III ze Szkoły Podstawowej w Długiem wzięli udział w wycieczce do 1 Oddziału PKO Banku Polskiego w Krośnie. Po banku zwiedzających oprowadzała Pani Paulina Pilut, która jest koordynatorem do spraw SKO.

Dzięki Pani Paulinie dzieci poznały między innymi sposób korzystania z bankomatu przy pomocy telefonu z wykorzystaniem aplikacji mobilnej IKO. Nauczyły się nie tylko wypłacać pieniądze, ale również dokonywać wpłat na konto za pomocą bankomatu.

szkoła w Długiem

W banku poznały pracę na stanowisku obsługi klienta oraz zwiedziły nieczynny obecnie skarbiec, który kiedyś był największym na Podkarpaciu. Dzieci wzięły udział w konkursie wiedzy bankowej, odpowiadając na pytania i rozwiązując zagadki. Wszyscy uczestnicy wycieczki otrzymali książeczki pt. "Pięć sposobów na ekooszczędzanie z SKO - przewodnik dla dzieci i rodziców"

szkoła w Długiem

Wycieczka ta była przede wszystkim wspaniałą lekcją bankowości. Jej uczestnicy zobaczyli to, czego inni na co dzień nie mają okazji zobaczyć.