Od niedzielnego poranka strażacy interweniowali już 31 razy w związku z wichurami jakie nawiedzają nasz region.
Wiejący od wielu godzin silny wiatr spowodował sporo problemów. Od niedzielnego poranka strażacy interweniowali już 35 razy z czego 31 interwencji było związanych z usuwaniem skutków silnych wiatrów - głównie usuwania powalonych drzew i zagrażających bezpieczeństwu gałęzi.

5 razy strażacy interweniowali w Krośnie (ul. Chopina, Stefana Żeromskiego, Wiejska, Wyszyńskiego, Popiełuszki) i aż 26 razy na terenie powiatu krośnieńskiego (Gmina Wojaszówka - 1, Dukla - 7, Rymanów - 5, Krościenko Wyżne - 1, Miejsce Piastowe - 4, Jaśliska - 1, Iwonicz Zdrój - 3, Korczyna - 1, Chorkówka - 3).Najbardziej charakterystyczne zdarzenia miały miejsce w Rogach, Iwoniczu-Zdroju i Żeglcach. W Rogach silny wiatr przewrócił altanę na samochód osobowy, w Iwoniczu-Zdroju wiatr naderwał część pokrycia dachu na budynku mieszkalnym, w Żeglcach miejscowi strażacy z OSP udali się z agregatem prądotwórczym do starszego mężczyzny, aby zasilić urządzenie wspomagające oddychanie. W niedzielę w zaspach ugrzęzło 11 samochodów osobowych i 1 samochód dostawczy.

- Ogółem w działaniach związanych z powyższymi działaniami wzięło udział 20 pojazdów i 76 strażaków z JRG PSP Krosno oraz 29 pojazdów i 149 strażaków z jednostek OSP. W zdarzeniach tych nie było osób poszkodowanych - informuje bryg. Mariusz Kozak, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie.

Udostępnij ten artykuł znajomym: