W Korczynie odbyło się podsumowanie startów zawodników Krośnieńskiego Klubu Kyokushin Karate w mijającym 2017 roku.
20 grudnia w Korczynie, podczas egzaminu na stopnie kyu, odbyło się podsumowanie startów zawodników Krośnieńskiego Klubu Kyokushin Karate w 2017r. W mijającym roku wzięto udział w 21 zawodach karate kyokushin rozegranych w kraju i za granicą. Starty odbywały się w miejscowościach: Budapeszt – Węgry, Zambrów, Chodel k/Lublina, Przeworsk, Piaseczno k/Warszawy, Tomaszów Lubelski, Dukla, Łabuńki k/Zamościa, Hostinne – Czechy, Krosno, Chełm, Białystok, Belgrad – Serbia, Zamość, Lublin, Chełm, Biłgoraj, Bukareszt – Rumunia, Jasło, Wrocław i Koszalin.

W zawodach zdobyto rekordową ilość 260 pucharów. Miejsca na podium w tym roku zajmowało 54 zawodników Klubu. Pierwsze miejsce w Rankingu zawodników Krośnieńskiego KKK za 2017 rok zajęła Oliwia Krupa – obroniła pozycję lidera z ubiegłego roku, drugie miejsce ex aequo zajęli Wiktoria Bilska i Aleks Łączak. W załączeniu pełny Ranking Klubu za 2017 rok.

Krośnieńskiego Klubu Kyokushin Karate

Największe sukcesy Klubu w 2017 r.:
* indywidualnie:
Złoty i brązowy medal na Mistrzostwach Polski Młodzieżowców w Koszalinie Kryspina Paradysza
Złoty medal na Mistrzostwach Polski Młodzieżowców w Koszalinie Gabriela Bożka
Złoty medal na Pucharze Polski we Wrocławiu Korneliusza Paradysza
Srebrny medal na Pucharze Polski we Wrocławiu Wiktorii Bilskiej
Brązowy medal na Pucharze Europy w Bukareszcie Oliwii Krupy
Siedem pucharów na Mistrzostwach Węgier w Budapeszcie
Pięć pucharów na Mistrzostwach Czech w Hostinne
Osiem pucharów na Mistrzostwach Serbii w Belgradzie

* drużynowo:
II miejsce na Mistrzostwach Polski Młodzieżowców w Koszalinie
III miejsce na Mistrzostwach Makroregionu Południowego i MMM w Przeworsku
I miejsce na XIX Mistrzostwach Podkarpacia w Krośnie
II miejsce na IV Pucharze Podkarpacia w Jaśle
I miejsce na Turnieju w Tomaszowie Lubelskim
I miejsce na Turnieju w Dukli
I miejsce na Turnieju w Biłgoraju
II miejsce na Turnieju w Chełmie
III miejsce na Turnieju w Zamościu

Krośnieńskiego Klubu Kyokushin Karate

W 2017 roku Klub zorganizował:
- cztery obozy sportowe karate kyokushin w: Murzasichle, Solinie, Bukowinie Tatrzańskiej i Lubeni
- Ogólnopolski Turniej w Dukli,
- Mistrzostwa Podkarpacia w Krośnie
- Zawody Mikołajkowe w Korczynie;
- prowadzono regularne treningi karate kyokushin w dziewięciu sekcjach Klubu w: Besku, Dukli, Jedliczu, Korczynie, Komborni, Krośnie, Krempnej, Nowym Żmigrodzie i Zręcinie.

Trzech instruktorów Klubu zdało egzamin na kolejne stopnie mistrzowskie Dan: Ireneusz Kasza i Radosław Gonet na 3 Dan, Marek Sawczuk na 2 Dan. Zostali oni również odznaczeni Brązowym Krzyżem Zasługi nadanym przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę – wyróżnienie otrzymali z rąk Wojewody Podkarpackiego Ewy Lenart. W poprzednich latach, Srebrnym Krzyżem Zasługi, uhonorowano shihana Romana Woźniaka i sensei Adama Buczyńskiego.

Krośnieńskiego Klubu Kyokushin Karate

Podczas podsumowania roku 2017 shihan Roman Woźniak, wraz z sensei Ireneuszem Kaszą i sensei Markiem Sawczukiem, wyróżnili jedenastu najlepszych zawodników Klubu w 2017 roku – wręczono dyplomy, puchary, kubki i słodycze. Dodatkowo, trzy pierwsze miejsca, uhonorowano metalowymi znakami kanji i koszulkami.

Po podsumowaniu 2017 roku odbył się egzamin na stopnie szkoleniowe. Zdający, w zależności od kyu, po serii wymagających ćwiczeń ogólnorozwojowych, wykonywali skok przez kij lub pas, mae tobi geri (kopnięcie z wyskoku) w piłeczkę zawieszoną na lince, tamashiwari (łamanie desek) oraz techniki karate, kata i walki, zdobywając kolejne stopnie kyu.
Na najwyższe stopnie zdali: Dariusz Ząbik i Piotr Mroczka – 1 kyu, Weronika Bęben i Jakub Kasza – 2 kyu, Anna Szustakowska i Agata Choińska – 3 kyu, Grzegorz Prajsnar, Sławomir Szydło i Krzysztof Piękoś – 4 kyu.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.