Od 22 do 26 grudnia doszło do 1 wypadku i 37 kolizji. Policjanci "wlepili" 1 96 mandatów.
Od 22 do 26 grudnia policjanci na drogach Krosna i powiatu krośnieńskiego realizowali akcję "Boże Narodzenie 2017". W działania zaangażowani byli funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krośnie, z podległych jej komórek i jednostek oraz straż miejska. Każdego dnia w akcji uczestniczyło od 38 do 52 policjantów.

W tym czasie doszło do 37 kolizji. Najwięcej kolizji, bo 12 odnotowano w piątek, a najmniej we wtorek - 3.

Do jedynego wypadku doszło w wigilię Bożego Narodzenia po godz. 21, na ul.Krośnieńskiej w Świerzowej Polskiej, ranny został pieszy. Badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie 43-letniego pieszego ponad 3,7 promila alkoholu (czytaj więcej: Wypadek w Świerzowej Polskiej, potrącony pijany pieszy). Policjanci potwierdzili, że kierujący alfą romeo był trzeźwy. Okoliczności zdarzenia wyjaśnia Komisariat Policji w Dukli.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego krośnieńskiej policji skontrolowali 376 kierowców oraz 25 pieszych. Funkcjonariusze ujawnili 230 wykroczeń drogowych, w tym 160 przypadków to przekroczenie dopuszczalnej prędkości pojazdu. Nałożyli 196 mandatów z czego 190 na kierujących i 6 na pieszych. Mandatem ukarany został m.in. 26-letni pieszy, który po zmierzchu poza obszarem zabudowanym poruszał się bez elementów odblaskowych. Zastosowali także 4 pouczenia w stosunku do kierujących i 1 pieszego. Skierowano 9 wniosków o ukaranie do sądu - 7 na kierujących, a 2 na pieszych. Funkcjonariusze zatrzymali 13 dowodów rejestracyjnych i 5 praw jazdy za przekroczenie prędkości na drodze z ograniczeniem do 50 km/h - w Ustrobnej, Moderówce i Potoku.

Pośród 453 kierujących przebadanych na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, wszyscy byli trzeźwi.

Na drogach podkarpacia doszło 17 wypadków, w których 18 osób zostało rannych, a jedna osoba poniosła śmierć na drodze. Funkcjonariusze zatrzymali i udaremnili dalszą jazdę 49 nietrzeźwym kierowcom.

Udostępnij ten artykuł znajomym: