Sprawdź, gdzie przejdą orszaki Trzech Króli.

Iwonicz

Iwonicki Orszak Trzech Króli wyruszy około godz. 12:00 z placu przykościelnego. Ulicami Iwonicza przejdzie do Domu Ludowego gdzie odbędą się jasełka a na ciepły posiłek zaprasza Koło Gospodyń Wiejskich z Iwonicza. Organizatorzy orszaku przygotowali dla uczestników korony, śpiewniki i pamiątkowe naklejki.

Zdjęcia z poprzednich lat:
Orszak, rok 2017
Orszak, rok 2016

Jedlicze

Orszak Trzech Króli w Jedliczu rozpocznie się o godz. 12:30 od uroczystej mszy świętej w Kościele Parafialnym pw. św. Antoniego Padewskiego. Godzinę później orszak wyruszy ulicami Jedlicza, organizatorzy zapewniają, że na trasie nie zabraknie wspólnego kolędowania. Finał orszaku zaplanowano na scenie przy Starej Kuźni (ul. Konopnickiej).

Zdjęcia z poprzednich lat:
Orszak, rok 2017
Orszak, rok 2016

Lubatowa

II Orszak Trzech Króli w Lubatowej rozpoczyna się mszą o godz 10:30. Po mszy nastąpi przemarsz do Domu Ludowego, gdzie zaplanowane jest wspólne kolędowanie i łamanie się opłatkiem, wystąpi młodzież ze szkoły. Nie zabraknie poczęstunku.

Zdjęcia z poprzednich lat:
Orszak, rok 2017

Krosno

Największy z orszaków przejdzie ulicami Krosna. Pochód na krośnieński rynek rozpocznie się o godz. 12:00, po mszy świętej w kościele pw. św. Piotra i św. Jana z Dukli (ul. Wyszyńskiego). Na godz. 13:00 przewidziane jest rozstrzygnięcie konkursu na strój kolędniczy i zakończenie orszaku. Organizatorem krośnieńskiego orszaku jest Katolickie Liceum Ogólnokształcące i Katolicka Szkoła Podstawowa im. ks. Br. Markiewicza w Krośnie.

Zdjęcia z poprzednich lat:
Orszak, rok 2016
Orszak, rok 2015
Orszak, rok 2014

Krościenko Wyżne

Tradycyjnie w Krościenku Wyżnym nie jeden a trzy orszaki wyruszą z trzech różnych miejsc aby połączyć się w jeden orszak i spotkać przed kościołem parafialnym aby później uczestniczyć w uroczystej mszy świętej. O godz. 10:30 wyruszy orszak "Anielski" spod szkoły podstawowej i "Królewski" spod plebanii. Dziesięć minut później orszak "Pasterzy" w towarzystwie orkiestry dętej wyruszy spod Domu Ludowego. Orszak w Krościenku Wyżnym odbędzie się pod patronatem Wójta Gminy Jana Omachla i Rady Gminy.

Zdjęcia z poprzednich lat:
Orszak, rok 2017
Orszak, rok 2016
Orszak, rok 2015

Żeglce

Ulicami Żeglec przejdzie drugi w historii Orszak Trzech Króli. Organizatorzy zapraszają do udziału nie tylko mieszkańców Żeglec ale i innych miejscowości gminy Chorkówka. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 10:15 od zbiórki pod Domem Ludowym, po krótkiej inscenizacji uczestnicy orszaku przejdą do kościoła parafialnego na uroczystą msze świętą. Po mszy orszak przejdzie do Domu Ludowego gdzie wystawione zostaną jasełka, wystąpi chór "Chorkowianie". W programie także słodki poczęstunek, wspólne kolędowanie i rozstrzygnięcie konkursu na najciekawsze przebranie orszakowe. Organizatorem orszaku jest Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Żeglce "Że Chcę", Rada Sołecka, Ochotnicza Straż Pożarna, Rada Rodziców i Koło Gospodyń Wiejskich.

Zdjęcia z poprzednich lat:
Orszak, rok 2017

Udostępnij ten artykuł znajomym: