Krosno doczekało się aplikacji mobilnej, która pełni rolę przewodnika po Zespole Staromiejskim.
Aplikacja "Historia Krosna w nowoczesnej odsłonie" dedykowana jest zarówno turystom jak i mieszkańcom miasta. Każdy może ją pobrać na swoje urządzenie mobilne: smartfon czy tablet. Na specjalnie zaprojektowanym, przejrzystym i intuicyjnym interfejsie zwiedzający znajdą opisy najważniejszych atrakcji turystycznych.

Aplikacja za pomocą Bluetooth łączy się ze specjalnymi nadajnikami zamontowanymi przy kolejnych przystankach spaceru po Starówce. Kiedy zwiedzający zbliży się do danego obiektu, otrzyma powiadomienie z aplikacji, że jest na miejscu. Wówczas można będzie odsłuchać informacje lub przeczytać opis przystanku. W aplikacji wykorzystano również zdjęcia archiwalne, dzięki którym zwiedzający mogą zapoznać się ze zmianami zachodzącymi w obrębie Zespołu Staromiejskiego.

aplikacja mobilna

- Chcieliśmy wkraść się do serca zwiedzającego za pomocą jego smartfona, tak by chciał sam odkrywać ciekawe miejsca w Krośnie. Obecnie przewodniki mobilne zastępują te tradycyjne, Krosno nie mogło zostać w tyle - mówi Bronisław Baran, zastępca prezydenta Krosna.

Aplikacja zawiera również mapę, która poprowadzi z jednego miejsca do kolejnego oraz zakładkę Wydarzenia. Można tam znaleźć terminarz najważniejszych imprez, które na stałe wpisały się w kalendarz miasta Krosna.

Aplikacja może być rozwijana i wzbogacana o kolejne ciekawe i ważne historycznie miejsca. Jest ona całkowicie bezpłatna. Można ją pobrać w sklepie Google play dla systemów Android oraz App store dla iOS. Pobierz aplikację dla systemu: Android (tutaj) lub iOS (tutaj).

przewodnik po Krośnie

Aplikacja mobilna powstała w ramach projektu "Historia Miast w nowoczesnej odsłonie". Dostępna jest w języku polskim, słowackim i angielskim - tryb uruchamiany automatycznie po zainstalowaniu aplikacji na dany telefon, czy tablet.

Udostępnij ten artykuł znajomym: