W sobotę i niedzielę w „Hali Krosno” rozegrano turniej „Beniaminek Krosno Cup” w kategorii wiekowej U-11. Na murawie zaprezentowało się osiemnaście drużyn, które mogły sprawdzić swoje umiejętności na tle zespołów z innych województw oraz ekip ze Słowacji i Ukrainy. Każda drużyna rozegrała dziewięć piłkarskich pojedynków spędzając na murawie w sumie prawie 200 minut!
Najlepsi okazali się młodzi zawodnicy Akademii Piłkarskiej Wisły Kraków, także druga ekipa „Białej Gwiazdy” stanęła na podium zgarniając brązowe medale, a krakowian rozdzielili gospodarze z Beniaminka Krosno, którzy zagrali świetne zawody i wywalczyli srebro.

Piłkarskie zmagania rozpoczęły się w sobotni poranek, jako pierwsze na murawie zaprezentowały się zespoły z grupy A. Kilka bardzo dobrych spotkań trzymających w napięciu do końcowego gwizdka. Bardzo dobra gra Wisły II Kraków dała tej drużynie komplet punków i pierwsze miejsce w tabeli, na drugim uplasowali się zawodnicy Beniaminka Krosno, a kolejne pozycje zajęła Sandecji Nowy Sącz, drużyna Legii Soccer Schools z Brwinowa, ukraiński DJUSZ Żydaczów i LKS Mordarka.

Bardzo ciekawie było w grupie B, w której trzy zespoły do samego końca rywalizowały o awans do „Grupy Złotej”. Ciekawe pojedynki pomiędzy Dunejcem Nowy Sącz, Wisłą I Kraków i Lechem Poznań FA Rzeszów, ale ostatecznie miejsc premiowanych było tylko dwa i ekipa „Kolejorza” musiała zadowolić się trzecim miejscem. Dzielnie na murawie poczynały sobie również zespoły Akademii Piłkarskiej Team Gliwice i słowacki CFT MFK Vranov nad Topl’ou, a chłopakom kroku próbowały dotrzymać dziewczynki z Beniaminek Girls, choć łatwe to nie było to kilka bramek i fajnych akcji reprezentantkom gospodarzy udało się strzelić i przeprowadzić.

Beniaminek Krosno

W grupie C, która kończyła sobotnią turniejową rywalizację, zagrały zespoły z aż czterech województw i goście ze Słowacji. Świetnie radzili sobie zawodnicy DAP Dębica, którzy wygrali wszystkie mecze. W ostatnim spotkaniu grupowym awans do „Grupy Złotej” wywalczyli zawodnicy BTS Rekord bielsko-Biała, którzy rzutem na taśmę wyprzedzili LUKS Skrzyszów i MFK Zemplin Michalovce. Miło się oglądało drużynę Górnika Libiąż, która mimo iż punktowała tylko w dwóch meczach to pokazywała dobry futbol i następnego dnia rywalizowała w grupie brązowej razem z Akademią Piłkarską Gigant Smile.

W niedzielę z samego rana do rywalizacji przystąpiły zespoły z „Grupy Brązowej”. Najlepiej w niej radzili sobie zawodnicy z ukraińskiego DJUSZ Żydaczów, którzy wyprzedzili ekipy Górnika Libiąż i CFT MFK Vranov nad Topl’ou. Pierwsze punkty i czwarte miejsce w grupie brązowej dla Beniaminek Girls, piąte dla AP Gigant Smile, a szóste dla LKS Mordarki.

Marcin Maculski (trener Beniaminek Girls): „Chciałbym podziękować organizatorom za zaproszenie dziewczynek na ten turniej. Wiedziałem, że w rywalizacji z drużynami chłopców w tym wieku będzie bardzo trudno, dodatkowo obsada turnieju była mocna i zagraliśmy z kilkoma naprawdę świetnymi drużynami. Jeśli chodzi o pierwszy dzień to początek w każdym ze spotkań był wyrównany, ale czym dłużej trwał mecz tym bardziej dominowali przeciwnicy. Gra w „grupie brązowej” pokazała że można wygrać z każdym. Był to najpoważniejszy sprawdzian dla dziewczynek, wątpię żeby drużyna ta w kategorii dziewczyn mogła kiedyś zagrać z mocniejszymi rywalkami."

Beniaminek Krosno

Sporo ciekawych spotkań oglądaliśmy w „Grupie Srebrnej”. Między pierwszym, a trzecim miejscem różnica punktowa wyniosła zaledwie dwa oczka! Lech Poznań FA Rzeszów wygrał tą rywalizację wyprzedzając Sandecję Nowy Sącz dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu, a tuż za tą dwójką uplasowali się „Legioniści” z Brwinowa. Kolejne pozycje przypadły AP Team Gliwice, MFK Zemplin Michalovce i LUKS Skrzyszów.

Na deser emocjonowaliśmy się rywalizacją o najwyższe lokaty i końcowe zwycięstwo w turnieju „Beniaminek Krosno Cup U-11”! Wiele zaciętych pojedynków, aż pięć spotkań w „Grupie Złotej” kończyło się remisami. Bezkonkurencyjni okazali się zawodnicy Wisły II Kraków, którzy wygrali wszystkie mecze. Do końca trwała walka o podium i medale. Ostatecznie po świetnej grze srebro przypadło Beniaminkowi Krosno, a brąz Wiśle I Kraków. Z niewielkimi stratami punktowymi do podium kończyli zmagania w Krośnie zawodnicy DAP Dębica, Dunajca Nowy Sącz oraz BTS Rekord Bielsko-Biała i tak naprawdę to czasami jedna akcja, jeden celny strzał w meczu mógł zmienić niektóre miejsca w końcowej klasyfikacji turnieju.

Paweł Tomkiewicz (trener Beniaminka U-11): „Turniej bardzo wymagający, drużyny które mieliśmy w grupie w pierwszym dniu okazało się, że zajmowały czołowe lokaty w swoich grupach w fazie finałowej. Tym bardziej można się cieszyć z ostatecznego wyniku. W całym turnieju remisujemy jedno spotkanie i raz przegrywamy, obydwa wyniki z Wisłą Kraków. Turniej będzie się pozytywnie kojarzył zarówno ze strony organizacyjnej, tutaj chciałbym podziękować rodzicom za wszelką pomoc, jak i ze strony sportowej – jeszcze raz gratulację dla chłopaków!"

Klasyfikacja końcowa:
1. Wisła II Kraków
2. Beniaminek Krosno
3. Wisła I Kraków
4. DAP Dębica
5. Dunajec Nowy Sącz
6. BTS Rekord Bielsko-Biała
7. Lech Poznań FA Rzeszów
8. Sandecja Nowy Sącz
9. Legia Soccer Schools Brwinów
10. AP Team Gliwice
11. MFK Zemplin Michalovce (Słowacja)
12. LKS Skrzyszów
13. DJUSZ Żydaczów (Ukraina)
14. Górnik Libiąż
15. CFT MFK Vranov nad Topl'ou (Słowacja)
16. Beniaminek Girls
17. AP Gigant Smile
18. LKS Mordarka


W „Najlepszej Siódemce Turnieju”, czyli wśród wyróżniających się zawodników znaleźli się „Król Strzelców” Jakub Mita (Wisła I Kraków), „Najlepszy Bramkarz” Nazar Domchak (DJUSZ Żydaczów) oraz Wiktor Buszek (DAP Dębica), Miłosz Bolek (Beniaminek Krosno), Adam Kurowski (Legia Soccer Schools Brwinów), Filip Przybyłko (Wisła II Kraków) i Kamil Konieczny (Górnik Libiąż). Bon o wartości 500 zł ufundowany przez firmę Cutline Wear Factory dla „Najsympatyczniejszej Drużyny” powędrował w ręce zawodników Dunajca Nowy Sącz.

Nagrody wręczali Prezydent Miasta Krosna Piotr Przytocki, właściciel firmy Decor Witold Śliwiński oraz Dyrektor Akademii Piłkarskiej Beniaminek Krosno Grzegorz Raus.

W 81 rozegranych spotkaniach padło 358 bramek co daje średnią 4,42 gola na mecz. W sumie wszystkie mecze trwały 1782 minuty, czyli przez dwa dni spędziliśmy prawie 15 godzin na murawie grając równocześnie na dwóch boiskach! W „Beniaminek Krosno Cup U-11” zagrało 211 zawodników i zawodniczek!

Beniaminek Krosno

Krośnieńskie drużyny zagrały w składach:

Beniaminek Krosno: Jakub Kasperkowicz, Igor Szergowicz, Franciszek Kania Jakub Pawlik, Jakub Barczak, Jakub Niemiec, Kamil Janowski, Rafał Mikulski, Tobiasz Jastrząb, Szymon Debiczak, Miłosz Bolek, Oskar Zając, Karol Michna. Trenerzy Paweł Tomkiewicz i Kamil Pelczar.

Beniaminek Girls: Karolina Józefczyk, Kinga Głód, Amelia Futyra, Izabela Mielech , Wiktoria Frydrych, Kinga Klimczak, Martyna Jasłowska, Julia Gałuszka, Maja Krychta, Paweł Pelczarski. Trener Marcin Maculski.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

CAPTCHACODE_FORM_TEXT