10 medali zdobyli judocy UKS 15 Krosno podczas VIII Otwartych Mistrzostw Miasta Jasła.
Trzeciego marca w Jaśle odbył się bardzo mocny turniej zaliczany do International Judo League - VIII Otwarte Mistrzostwa Miasta Jasła zorganizowany przez klub UKS ASW Judo Jasło gromadząc na macie około 500 zawodników. W turnieju uczestniczyło przeszło 40 klubów z Polski i Europy, zawody rozegrały się na 5 matach.

Krośnieński klub reprezentowało 18 judoków którzy zdobyli 10 medali (2 złote, 3 srebrne, 5 brązowych) prezentując pełen wachlarz technik począwszy od podcięć, trzymań po bardzo skomplikowane techniki rzutów, dźwigni i innych.

judocy

Wyniki turnieju:
I miejsce: Joanna Bednarz, Grysztar Zuzanna
II miejsce: Anna Bednarz, Franciszek Marszałek, Filip Bęben
III miejsce: Agnieszka Mercik, Sandra Podgórska, Judyta Borkowska, Marszałek Zofia, Zuzanna Koś.

Miejsca poza podium: Bartosz Koś, Hanna Borkowska, Maja Staszewska, Aleksander Findysz, Miłosz Skiba, Mikołaj Szeja, Amelia Asklar, Adam Wojtyczek.

Na największą uwagę zasługują najmłodsi judocy trenujący pod okiem trenera Grzegorza Morawskiego i trenera Mirosława Nowickiego ponieważ był to dla nich pierwszy bardzo duży sprawdzian umiejętności nabytych podczas treningów a niektórzy trenują dopiero kilka miesięcy i już mogą pochwalić się umiejętnościami judo pozwalającymi na konfrontacje z innymi zawodnikami.

Udostępnij ten artykuł znajomym: