Maria Łętkowska judoczka UKS 15 Krosno zdobyła złoto Pucharu Polski Juniorek i Juniorów Młodszych.
24 i 25 marca odbył się w Poznaniu Wielkopolski Międzynarodowy Turniej Judo w ramach którego rozegrano Międzynarodowy Turnieju dzieci U14, Międzynarodowy Puchar Młodziczek i Młodzików - U16 oraz Puchar Polski Juniorek i Juniorów Młodszych. Dwudniowe zawody zgromadziły na macie ogromną liczbę około 1000 judoków z kraju i zagranicy.

Bardzo dobrze zaprezentowała się judoczka UKS 15 Krosno Maria Łętkowska zdobywając złoto Pucharu Polski Juniorek i Juniorów Młodszych. Zawodniczka trenująca pod okiem trenera Mirosława Nowickiego wygrała wszystkie swoje walki. Należy również dodać że Maria Łętkowska otrzymała powołanie do kadry Polski Juniorek Młodszych.

UKS 15 Krosno

Podczas Wielkopolskiego Turnieju w kategorii dzieci i młodzików wystąpili także młodsi judocy reprezentujący klub UKS 15 Krosno. Złoto w kategorii dzieci U14 zdobyła Joanna Bednarz również wygrywając wszystkie swoje walki, natomiast Renata Nowak zajęła miejsce poza podium.

W kategorii młodzików wystąpili Anna Bednarz, Zuzanna Koś i Filip Bęben którym niestety nie udało się dotrzeć do strefy medalowej. Kategoria młodzik była bardzo mocno obsadzona przez starszych zawodników, cieszą bardzo dobre walki, zdobyte doświadczenie które zaowocuje w kolejnych startach.