Siatkarze Krosno Glass Karpaty PWSZ awansowało do II rundy Play Off.
Męska drużyna drugoligowego zespołu Krosno Glass Karpaty PWSZ jest już w II rundzie play off VI grupy tegorocznego sezonu. Faworyt nie zawiódł i w dwóch meczach rozstrzygnął rywalizację w ćwierćfinale rozgrywek.

W sobotę Krośnianie po raz drugi pokonali Skórzanych Skarżysko Kamienna 3:1 (25:15, 26:24, 23:25, 25:22). Po pierwszym meczu wygranym na wyjeździe 3:0 wydawało się, że zwycięstwo przyjdzie Karpatom łatwo. Potwierdzał to też pierwszy set sobotniego meczu, w którym nasza drużyna łatwo wygrała będąc wyraźnie lepsza od rywali. Dobra gra w obronie, solidny blok i atak nie pozwoliły na wiele siatkarzom Skórzanych. Jednak rywale nie zamierzali się poddać i ambitnie walczyli w trzech kolejnych setach. U Krośnian zaczęły pojawiać się błędy własne i nieskończone ataki. Drugi set wygrali gospodarze na przewagi, ale w trzecim nie dali rady dogonić przeciwnika w końcówce. Czwarty set to już lekka przewaga Krośnian i nieudana pogoń rywala.

Zwycięstwo, 2 do 0 w rywalizacji i awans do II rundy play offów cieszą. Teraz czekamy na kolejnego przeciwnika do 14 kwietnia kiedy to rozegrany zostanie trzeci mecz pomiędzy Neobusem Niebylec a Błękitnymi Ropczyce. Po zwycięstwie Neobusu w Ropczycach wydawało się, że drużyna z Niebylca rozstrzygnie dwumecz w sobotę. Jednak w Niebylcu lepsza okazałą się drużyna Błękitnych i to ona będzie gospodarzem decydującego spotkania 14 kwietnia. Zwycięzca będzie rywalem naszej drużyny a pierwsze mecze zostaną rozegrane w Krośnie 21 i 22 kwietnia. W tej fazie gra się do trzech zwycięstw.

W drugiej parze w II rundzie play off zagrają drużyny Politechniki Lublin i zwycięzca dwumeczu Avia Świdnik- KKS Kozienice. Mecz ten zostanie rozegrany w Świdniku 12 kwietnia . W pierwszym spotkaniu w Kozienicach wygrała Avia i właśnie siatkarze tego zespołu są faworytami tej rywalizacji.

Udostępnij ten artykuł znajomym: