Aby uniknąć kary wręczył policjantom podczas kontroli łapówkę. Teraz 40-latkowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
W poniedziałek 16 kwietnia po południu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego krośnieńskiej komendy w Moderówce (gmina Jedlicze) zatrzymali do kontroli skodę. Jej kierujący przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o 56 km/h.

Funkcjonariusze poinformowali 40-latka który siedział za kierownicą skody o zatrzymaniu jego prawa jazdy i nałożeniu mandatu karnego za kierowanie pojazdem, który nie posiada dopuszczenia do ruchu. Mężczyzna aby uniknąć odpowiedzialności wręczył policjantom 200 zł łapówki.

- Funkcjonariusze powiadomili oficera dyżurnego krośnieńskiej jednostki o wręczeniu korzyści majątkowej przez kierującego. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Teraz 40-latek odpowie nie tylko za popełnione wykroczenia drogowe, ale także za przestępstwo udzielenia korzyści majątkowej. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do 10 lat - informuje asp. Paweł Buczyński z Komendy Miejskiej Policji w Krośnie.

Ocena