Udane VIII Otwarte Mistrzostwa Republiki Czeskiej Karate Kyokushin dla zawodników krośnieńskiego klubu.
W sobotę 21 kwietnia w miejscowości Hostinne w Czechach rozegrano VIII Otwarte Mistrzostwa Republiki Czeskiej Karate Kyokushin. W turnieju rywalizowało (tylko kumite) 91 zawodników z klubów karate z Austrii, Niemiec, Polski i Czech. Sędzią głównym był uznany czeski karateka sensei Jan Soukup. Krośnieński Klub Kyokushin Karate reprezentowało dziewięcioro Klubowiczów, którzy łącznie zdobyli 9 trofeów.

Krośnieński Klub Kyokushin Karate

Na najwyższy stopień podium wchodzili: Wiktoria Bilska, Oliwia Krupa. Izabela Mielech, Maja Wajda, Aleks Łączak, Jakub Prajsnar oraz jedyny senior Tomasz Pikuła. Srebrne medale wywalczyli, po finałowych walkach z klubowymi kolegami, Karol Pikuła oraz Karina Korona. Organizator wyróżnił Izę i Karola za najszybciej zdobyty ippon (pełny punkt). Gratulacje i podziękowania dla rodziców zawodników za opiekę i motywację bez której żaden sportowy sukces nie byłby możliwy.

Krośnieński Klub Kyokushin Karate

W tym samym dniu, 21 kwietnia również w Limanowej, obyły się 45. Mistrzostwa Polski Kyokushin Karate Seniorów, zorganizowane przez ARS Klub Kyokushinkai, prowadzony przez sensei Arkadiusza Sukiennika. W rywalizacji wzięło udział 112 zawodników z 54 klubów. Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak, sędzią technicznym shihan Edward Urbańczyk.

Krośnieński Klub Kyokushin Karate

Krośnieński Klub Kyokushin Karate reprezentowało dwóch zawodników: Kryspin Paradysz (kumite - 65 kg) oraz Gabriel Bożek (kumite - 80 kg). Razem z zawodnikami w Limanowej był shihan Roman Woźniak, który sędziował walki. Niestety, debiutujący na Mistrzostwach Polski Seniorów, krośnieńscy fighterzy, odpadli z dalszej rywalizacji po emocjonujących walkach oraz dogrywkach.

Udostępnij ten artykuł znajomym: