Po raz kolejny zespół taneczny Eksperyment, działający przy Miejskim Zespole Szkół nr 4 w Krośnie, zaprezentował się z klasą podczas XXI Mistrzostw Polski Cheerleaders w Chorzowie.
W tegorocznych Mistrzostwach Polski uczestniczyło ponad 2 tysiące zawodników. Przez 3 dni od 21 do 23 kwietnia na arenie hali MOSiR w Chorzowie rywalizowało ze sobą 150 zespołów w 54 dywizjach tanecznych, które oceniało 30 sędziów z czterech krajów. Zespół Eksperyment zaprezentował się aż 6 razy podczas trwania turnieju, a cała impreza relacjonowana była na żywo.

Grupa seniorska w składzie: Natalia Woźniak, Paulina Gromek, Natalia Kaleta, Julia Turek, Katarzyna Andrunik i Natalia Młocek, wywalczyły brązowy medal Mistrzostw Polski Cheerleaders, ustępując miejsca zespołowi IMP-ART z Płocka i FRESH Dance z Mszczonowa.Duet Julia Turek i Paulina Gromek, po eliminacjach do Mistrzostw Polski, które odbyły się w Garwolinie, w Chorzowie zdobył srebrny medal.

Grupa junior młodszy w składzie: Julita Janocha, Dominika Sikorska, Ewa Delimata, Wiktoria Buczek, Karina Bogaczyk, Eliza Teeninga, Karolina Żółkoś, Weronika Stanosz, Zuzanna Pękalska, Maryna Owsiany, Zuzanna Duran, Nadia Krzysik, Aleksandra Kubit i Amelia Kolasińska wywalczyły V miejsce w Mistrzostwach Polski Cheerleaders. Grupa musiała pokonać 10 zespołów aby wejść do finału Mistrzostw, nie było to łatwe, jako, że startujące drużyny z całej Polski są zespołami klubowymi, trenującymi kilka razy w tygodniu.Zawody, zarówno dla grupy seniorskiej, jak i juniorek młodszych, były wielkim przeżyciem, gdyż w dniu wyjazdu okazało się, że skład z powodów zdrowotnych będzie niepełny. Ostatnie godziny przed wyjazdem zespół spędził pracowicie na zmianach ustawień w przygotowanym układzie tanecznym. Zespoły, z którymi rywalizowały obie grupy, były bardzo mocne i liczne.

Trenerem grup tanecznych działających przy Miejskim Zespole Szkół nr 4 w Krośnie jest Beata Łopatkiewicz. Zespół z roku na rok rozwija się coraz mocniej i ogółem zrzesza 45 osób w 3 kategoriach wiekowych. Członkostwo w zespole jest nieodpłatne, a zajęcia odbywają się w szkole. Udział w cyklu Grand Prix Polski i Mistrzostw Polski jest bardzo kosztowny. W tym roku dzięki hojności firmy Cellfast i KROFAM udało się dla jednej z grup uszyć nowe stroje oraz po części sfinansować wyjazd do Chorzowa.
Już w maju zespół będzie walczył podczas Grand Prix Polski Cheerleaders w Tyczynie.

Udostępnij ten artykuł znajomym: