Tegoroczny długi weekend majowy upłynął pracowicie dla GOSiR-u Jedlicze. W związku ze Świętem Uchwalenia Konstytucji 3-go Maja zorganizowane zostały dwa turnieje – jednym z nich były Zawody Strzeleckie "Rodzinny Piknik", a drugim XI Otwarty Turniej Szachowy.
W Rodzinnym Pikniku Strzeleckim, który odbył się 3 –go maja, udział wzięło 5 rodzin z Gminy Jedlicze. Zespoły składały się z trojga zawodników, którzy zmierzyli się w konkurencji strzelania z karabinku sportowego w postawie stojącej, a dzieci z siedzącej. Po zaciętej rywalizacji zwyciężyła rodzina Baranów, którzy wyprzedzili w walce o podium rodzinę Michalczyków (II miejsce) oraz rodzinę Koleniewiczów (III miejsce). Ostatecznie chodziło o rodzinne spędzenie wolnego czasu połączonego ze sportową rywalizacją. Najlepsze rodziny otrzymały pamiątkowe dyplomy i puchary, które wręczył Dyrektor GOSiR-u Jedlicze Wojciech Florczak, zaś dla każdego młodego uczestnika zawodów czekał też słodki podarunek.

Zawody Strzeleckie i Turniej Szachowy Jedlicze

Drugim zorganizowanym turniejem był XI Otwarty Turniej Szachowy, który miał miejsce 5 maja. W tym roku jest to turniej, który oprócz obchodów Uchwalenia Konstytucji 3-go Maja, wpisał się również w upamiętnienie Święta Niepodległości, jako jeden ze stu turniejów na set-lecie jej Odzyskania przez Polskę. Uroczystego otwarcia zawodów dokonał Z-ca Burmistrza Gminy Jedlicze Ryszard Zagórski, witając serdecznie zgromadzonych zawodników i dokonując symbolicznego pierwszego ruchu pionkiem.

Zawody Strzeleckie i Turniej Szachowy Jedlicze

Ponad 50 zawodników rywalizowało w trzech kategoriach. Podczas turnieju oprócz zwycięzców poszczególnych kategorii wyłoniony został również najmłodszy i najlepszy zawodnik reprezentujący Gminę Jedlicze. Najlepsi gracze oprócz pamiątkowych dyplomów i pucharów, otrzymali również nagrody, które wręczył w imieniu organizatorów sędzia główny Turnieju Marian Lorenc. Na wszystkich najmłodszych uczestników czekały słodkie niespodzianki oraz pamiątkowe medale.

Zawody Strzeleckie i Turniej Szachowy Jedlicze

GOSiR Jedlicze składa serdeczne podziękowania sędziemu głównemu Turnieju Marianowi Lorencowi za pomoc w organizacji i przeprowadzeniu zawodów.


Udostępnij ten artykuł znajomym: