Jedlicze świętowało 250. rocznicę nadania praw miejskich. Z tej okazji w sali widowiskowej Orlen Południe w niedzielę 27 maja odbyła się uroczystość jubileuszowa połączona z obchodami Dnia Samorządu Terytorialnego.
Program uroczystości związanych z nadaniem praw miejskich Jedliczu był niezwykle obfity. O godz. 12:30 odbyła się uroczysta msza święta w kościele parafialnym w intencji mieszkańców gminy Jedlicze.

O godz. 17:00 rozpoczęły się główne uroczystości w sali widowiskowej Orlen Południe. Ich pierwszym punktem był referat historyczny wygłoszony przez Zdzisława Gila z Muzeum Podkarpackiego w Krośnie. Kolejnym wręczenie odznaki honorowej Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego "Zasłużony dla Kultury Polskiej". Z rąk posła na Sejm RP Piotra Babinetza odznakę otrzymał mieszkaniec Jedlicza, właściciel telewizji Obiektyw Bogdan Miszczak.

Bogdan Miszczak

W dalszej części uhonorowano osoby szczególnie zasłużone dla lokalnego samorządu terytorialnego. Nagrody samorządowca z rąk Burmistrz gminy Jedlicze Jolanty Urbanik otrzymali Wiesław Gajda i Piotr Woźniak.

Wiesław Gajda i Piotr Woźniak

Z kolei nagrody Burmistrza Gminy Jedlicze za osiągnięcia w dziedzinie kultury otrzymali: Zdzisław Łopatkiewicz - za wkład na rzecz upowszechniania i ochrony kultury oraz utrwalenie historycznego krajobrazu Jedlicza, Stanisław Stopkowicz - za wkład na rzecz upowszechniania kultury i historii oręża, Jan Gajda - za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej oraz podtrzymywanie tradycji ludowego rzeźbiarstwa oraz Władysław Inglot - za osiągnięcia artystyczne przyczyniające się w szczególnym stopniu do promocji Gminy Jedlicze.

wyróżnieni w dziedzinie kultury

Ostatnimi nagrodami jakie tego dnia wręczyła burmistrz były nagrody dla sportowców, trenerów i działaczy za osiągnięcia w działalności sportowej w 2017 roku. Trenerem roku został Józef Kudroń za szczególne osiągnięcia w łucznictwie i Robert Gleń za szczególne osiągnięcia w pracy z młodzieżą. Działaczem roku został Tomasz Lisowski za szczególne osiągnięcia w piłce nożnej. Sportowcem roku zostali: Maria Pasterczyk (narciarstwo biegowe), Michał Stach (łucznictwo), Jakub Półchłopek (kolarstwo), Julia Jeż (kolarstwo), Blanka Weronika Trybus (karate) oraz drużyna w składzie: Dominik Och, Tymoteusz Och, Michał Janocha, Kamil Mróz, Jakub Wajda i Karol Maciejowski (narciarstwo biegowe).

laureaci nagród burmistrz

W części artystycznej na rozpoczęcie wystąpiły dzieci z zespołu szkolno - przedszkolnego w Jaszczwi a w trakcie i na zakończenie uroczystości najstarszy studencki zespół folklorystyczny "Krakus" z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z uroczystości:

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.