Maria Łętkowska wywalczyła tytuł Mistrza Polski w Pile w zawodach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, czyli Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych i Juniorów Młodszych w Judo.
2 i 3 czerwca w Pile odbyły się zawody Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, czyli Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych i Juniorów Młodszych w Judo. Klub UKS 15 Krosno był reprezentowany przez judoczkę Marię Łętkowską oraz trenera Mirosława Nowickiego.

2 czerwca znakomicie zaprezentowała się zawodniczka z Krosna nie dając szans swoim rywalkom, (wygrywając między innymi z zawodniczką Polonii Rybnik, UKS 3 Piły, Klubu Sportowego Judo Gwardia w Koszalinie i WKS Śląsk Wrocław) - zdobyła Mistrzostwo Polski w Judo Juniorek Młodszych kat. + 70 kg. Dzień później 3 czerwca wystąpiła w drużynie z klubem Czarni Bytom w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorek Młodszych i Juniorów Młodszych w Judo również zdobywając medal tym razem brąz.

Maria Łętkowska trenuje judo od 11 lat i jest wychowanką trenera Mirosława Nowickiego. Od dłuższego czasu zanosiło się na "duży" wynik zawodniczki ponieważ prezentowała bardzo dobrą formę wygrywając między innymi:

UKS 15 krosno, judo

25 marca Puchar Polski Juniorek Młodszych w Poznaniu , 15 kwietnia Puchar Polski w Juniorek Młodszych w Szczyrku, 5 maja Międzynarodowy Turniej Judo w Bardejovie oraz 28 kwietnia zajmując 3 miejsce w 31 Międzynarodowym Turnieju Judo w Budapeszcie na Węgrzech i 20 maja zajmując 5 miejsce Pucharu Europy Juniorek Młodszych w Bielsku Białej .

Krośnieńska judoczka jest członkiem Kadry Narodowej Juniorek Młodszych. Zdobycie indywidualnego Mistrzostwa Polski oraz 3 miejsca w Drużynowych Mistrzostwach Polski to ogromny sukces zawodniczki, trenera oraz Klubu UKS 15 Krosno.

Udział w Mistrzostwach Polski był możliwy dzięki wsparciu finansowemu Gminy Krosno. Ogromne gratulacje dla Marii Łętkowskiej oraz trenera Mirosława Nowickiego.

Ocena