Udany występ zawodników krośnieńskiego Klubu Kyokushin Karate na Turniejach w Zamościu i Rudzie Śląskiej.
26 maja w Łabuńkach koło Zamościa odbył się Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin o Puchar Wójta Gminy Łabunie. Udział wzięło 198 zawodników z 12 klubów.

Organizatorem był Zamojski Klub Kyokushin Karate prowadzony przez shihan Krzysztofa Polichę. Sędzią głównym był shihan Jacek Czerniec.

Krośnieński Klub Kyokushin Karate

Krośnieński Klub Kyokushin Karate reprezentowało 9 zawodników i sensei Marek Sawczuk jako sędzia. Krośnieńscy karatecy spisali się rewelacyjne zdobywając 14 pucharów.

Również 26 maja pięcioosobowa reprezentacja Krośnieńskiego KKK wzięła udział w IV Pucharze Śląska Dzieci i Młodzieży Karate Kyokushin w Rudzie Śląskiej. Organizatorami byli Rudzki Klub Kyokushin Karate i Śląski Związek Karate. W zawodach wystartowało 454 zawodników z 31 klubów. Sędzią głównym był shihan Edward Urbańczyk.

Krośnieński Klub Kyokushin Karate

Podobnie jak w Łabuńkach młodzi karatecy z Krosna zaprezentowali się bardzo dobrze zdobywając, w sumie, 6 miejsc na podium (w tym 5. pierwszych) i szóste miejsce drużynowe na 31 klubów. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Oliwia Krupa, która w obydwu kategoriach wchodziła na najwyższe stopnie podium. Ogromne słowa uznania również dla Karola Pikuły, który w drodze po złoto, musiał stoczyć pięć zwycięskich walk.

Udostępnij ten artykuł znajomym: