O lekki samochód ratowniczo-gaśniczy na podwoziu mercedesa sprintera wzbogacili się strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Łężanach. Choć nowy wóz mają od kilku miesięcy, oficjalnie w ręce ochotników został przekazany w niedzielę.
Niedziela, 8 lipca to ważna data w ponad 110-letniej historii Ochotniczej Straży Pożarnej w Łężanach.

Po mszy świętej w kościele parafialnym i przejściu na plac przed Domem Ludowym odbyła się uroczystość, podczas której strażacy ochotnicy oficjalnie otrzymali nowy lekki samochód ratowniczo-gaśniczy na podwoziu mercedesa sprintera. To po dodge'u, dwóch lublinach i żuku piąty wóz strażacki w Łężanach.
przemarsz strażaków

Mercedes kosztował ponad 362 tysiące złotych, środki te pochodziły z budżetu gminy Miejsce Piastowe (243 tys. zł), Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji (94 tys. zł) oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie (25 tys. zł). Samochód wyposażony jest w zbiornik o pojemności 1000 litrów i linią szybkiego natarcia.

goście uroczystości

Podczas uroczystości braci strażackiej z Łężan towarzyszyli samorządowcy, przedstawiciele służb mundurowych i instytucji, strażacy i poczty sztandarowe z jednostek OSP z terenu gminy Miejsce Piastowe oraz Orkiestra dęta gminy Miejsce Piastowe.

Udostępnij ten artykuł znajomym: