Krośnieńscy radni postanowili, że w godzinach od 22 do 6 rano nie będzie można sprzedawać napojów alkoholowych.
Podczas piątkowej sesji Rady Miasta Krosna radni przyjęli kontrowersyjną uchwałę zakazującą sprzedaży alkoholu (również piwa) w sklepach oraz na stacjach benzynowych w całym mieście pomiędzy godz. 22:00 a 6:00 rano. Prohibicja nie obejmuje barów i restauracji czyli miejsc w których trunki spożywane są na miejscu. "Za" głosowało 17 radnych, 4 wstrzymało się od głosu.

Radni skorzystali w ten sposób z możliwości, jakie dała im nowelizacja ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Weszła ona w życie 9 marca br. dając gminom możliwość ograniczenia nocnej sprzedaży alkoholu oraz wprowadzając nowe regulacje dotyczące picia alkoholu w miejscach publicznych.

Przyjęcie uchwały poprzedzone zostało konsultacjami społecznymi w których wzięło udział zaledwie 311 osób czyli 0,8% pełnoletnich mieszańców Krosna. Za wprowadzeniem ograniczenia sprzedaży napojów alkoholowych w sklepach opowiedziało się 213 mieszkańców (195 osób w godz. od 22:00 do 6:00 rano, 18 osób w godz. od 24:00 do 6:00 rano).

Uchwała wejdzie w życie 14 dni po ogłoszeniu w dzienniku Uchwał Województwa Podkarpackiego.

Oceń artykuł