Krośnieński "Mechanik" czyli Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Stanisława Staszica podpisał umowę o współpracy z Krosno Glass S.A. rozpoczynając w ten sposób nowy rozdział w historii szkoły.
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Stanisława Staszica w Krośnie i spółka Krosno Glass podpisały umowę o współpracy. Dla "Mechanika" otworzył się w ten sposób nowy rozdział w ponad 120-letniej historii szkoły.

W imieniu szkoły dokument podpisał dyrektor Bogdan Adamski a spółkę reprezentował prezes zarządu Paweł Szymański i wiceprezes Robert Zaklika. W spotkaniu uczestniczyli także prezydent Krosna Piotr Przytocki, zastępca prezydenta Bronisław Baran a także uczniowie czyli najwięksi beneficjenci podpisanej w środę umowy.

Współpraca między partnerami ma charakter długookresowy i rusza już w roku szkolnym 2018/2019. Na początek może objąć nawet 70 uczniów. Celem współpracy jest wsparcie programu specjalizacji w zawodach technik mechanik / technik mechatronik i organizacja praktyk i staży w krośnieńskiej hucie. Najlepsi uczniowie będą mogli liczyć na stypendia i nagrody a po zakończeniu nauki na możliwość zatrudnienia.