W dniach 4 - 6 października w hali sportowo - widowiskowej przy ul. Bursaki rozegrany zostanie XI Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Krosna.
XI Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Krosna odbędzie się w ramach obchodów 90-lecia Karpat Krosno. Jego program i uczestników przedstawiono w piątek na specjalnie z tej okazji zwołanej konferencji prasowej.

Na parkiecie zobaczymy drużynę GKS Katowice, Asseco Resovia Rzeszów i KS "Barkom-Kazhany" Lwów. Dwie pierwsze drużyny już 13 października wybiegną na parkiety Plus Ligi co gwarantuje, że w Krośnie wystąpią w najsilniejszych składach. Wielu zawodników tych drużyn występuje aktualnie w kilku reprezentacjach na Mistrzostwach Świata we Włoszech i w Bułgarii.

plakat turnieju w Krośnie

GKS Katowice to dziesiąta drużyna Plus Ligi przedniego sezonu, której trenerem jest ikona polskiej siatkówki, wielokrotny reprezentant Polski i kapitan biało-czerwonych Piotr Gruszka. Asseco Resovia to czwarta drużyna poprzedniego sezonu Plus Ligi, w jej składzie występuje m.in. Brazylijczyk Rafael Redwitz, Australijczyk Luke Perry, Bartłomiej Lemański, Jakub Jarosz, Damian Schulz czy Marcin Możdżonek. KS "Barkom-Kazhany" Lwów to aktualny mistrz Ukrainy.

Bilety na turniej w cenie 10 zł będą do nabycia w dniach 26 - 27 września oraz 1 - 3 października w godz. od 13:00 do 18:00 oraz przed każdym meczem od godz. 15:00 w hali przy ul. Bursaki. W sprzedaży będą również karnety na trzy mecze w cenie 20 zł a młodzież szkolna i emeryci mogą liczyć na spore zniżki.

konferencja prasowa

Tradycyjnie turniejowi towarzyszyć będzie zbiórka krwi, będzie to już jej 7 edycja.

Krwiobus zatrzyma się przed halą 13 października, wszyscy oddający w tym dniu krew, czy to po raz kolejny i czy też po raz pierwszy otrzymają karnet na wszystkie mecze siatkówki i imprezy organizowane przez Krośnieńskie Stowarzyszenie Siatkówki Karpaty Krosno w sezonie 2018/2019. Dodatkowo wszyscy, którzy oddadzą krew w punkcie krwiodawstwa w krośnieńskim szpitalu w dniach 15 - 19 października na hasło "Krośnieńska Siatkówka" również otrzymają karnet.

Terminarz turnieju:
4 października godz 18:00
GKS Katowice - Asseco Resovia Rzeszów

5 października godz 18:00
Asseco Resovia Rzeszów - KS "Barkom-Kazhany" Lwów

6 października godz 16:00
KS "Barkom-Kazhany" Lwów - GKS Katowice