Około setki osób wzięło udział w sobotę w oficjalnym otwarciu wieży widokowej na Górze Cergowa.
Po licznych perturbacjach z wyłonieniem wykonawcy a później dokończeniem inwestycji, w sobotę została oficjalnie otwarta wieża widokowa na Górze Cergowa koło Dukli. W oficjalnym otwarciu uczestniczyło około 100 osób.Budowla ma niemal 23 metry wysokości i zbudowana jest z drewna świerkowego. Powstała na najwyższym zalesionym wierzchołku góry liczącym 716 m n.p.m. Jej wykonawcą była Tatrzańska Firma Budowlana z Małego Cichego a projektantem krośnieńska Pracownia Projektowa KMG arch. Marka Gransickiego. Wieża powstała w 70% na Podhalu w siedzibie firmy, tam została zbudowana konstrukcja a następnie ponumerowana, rozebrana, przewieziona do Cergowej i ponownie złożona. Łącznie przy budowie wieży pracowało 16 osób. Tatrzańska Firma Budowlana to firma z 25 letnią tradycją, była m.in. wykonawcą ołtarza papieskiego podczas wizyty Ojca Świętego w 1997 roku w Zakopanem.

maszr na wieże widokową na Cergowej

Wieża widokowa w Górze Cergowa jest bezpłatna i ogólnie dostępna przez cały rok. Jej dokładna lokalizacja to https://goo.gl/maps/5SZsVSVDiz72. Zmotoryzowani turyści mogą parkować samochody na parkingu od strony Cegrowaj https://goo.gl/maps/ZLzSsqz51g92, dalej do pokonania pieszo jest około 2,5 km, po drodze można zatrzymać się przy Złotej Studzience.

Zdjęcia z otwarcia:

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.