Ponad 1100 dzieci bawiło się na jubileuszowym, dwudziestym charytatywnym balu noworocznym Grupy Nowy Styl. Wydarzenie zorganizowano w sobotę 19 stycznia w krośnieńskiej hali MOSiR.
Grupa Nowy Styl organizuje charytatywne bale noworoczne od 2000 roku. To inicjatywa doskonale znana na Podkarpaciu, od wielu lat zaprasza podopiecznych domów dziecka, ośrodków szkolno-wychowawczych, placówek opiekuńczych, organizacji pracujących z niepełnosprawnymi i rodzin zastępczych.

Bal Noworoczny 2019 Grupy Nowy Styl

- Na pierwszy bal w 2000 r. zaprosiliśmy 150 dzieci z 6 placówek położonych blisko Krosna. Od kilku lat regularnie zapraszamy ponad 1100 gości z około 40 placówek i organizacji z terenu całego Podkarpacia - od Przemyśla po Jasło, od Dębicy po Lesko - informuje Dawid Iwaniec z Nowego Stylu.

Tegoroczna, jubileuszowa, bo dwudziesta edycja balu odbyła się pod hasłem przewodnim "Bal Europejski". Wszystko w związku ze zbliżającym się 15-leciem przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. - Postanowiliśmy pokazać jak wiele korzyści Polska czerpie z obecności w Unii Europejskiej, przypomnieć idee Wspólnoty - współpraca, swoboda podróżowania i wyboru miejsca pracy, troska o ekologię, zwrócić uwagę na charakterystyczne rzeczy związane z wybranymi krajami - mówi Dawid Iwaniec. Organizatorzy postanowili, że wydarzenie odbędzie się, mimo ogłoszonej żałoby narodowej. W trakcie balu upamiętniono minutą ciszy tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. - Zdecydowaliśmy się przeprowadzić naszą imprezę, ze względu na jej charytatywny charakter, fakt, że dla wielu uczestników jest ona jedną z nielicznych chwil radości w całym roku - dodaje Dawid Iwaniec.

Bal Noworoczny 2019 Grupy Nowy Styl

Bawiło się ponad 1100 dzieci, wśród nich było 350 dzieci niepełnosprawnych. - Przygotowaliśmy pokazy tańców, wspólne budowanie autostrad, na których rozgrywamy Wyścig Pokoju, konkursy sprawnościowe, mini-warsztaty i wiele innych aktywności - informuje Dawid Iwaniec.

Bal był również okazją sprawdzenia znajomości flag i symboli charakterystycznych dla krajów Unii Europejskiej. Chętni śmiałkowie mogli wziąć udział w konkursie piosenki i prezentacji kultury wybranego przez siebie kraju. Na nich czekały nagrody. Z kolei dzieci przygotowały prace plastyczne dotyczące tematyki tegorocznej imprezy.

Bal Noworoczny 2019 Grupy Nowy Styl

Jak co roku na bal przybył św. Mikołaj. Wszystkim gościom wręczył prezenty o które prosili w listach. W tym roku była to głównie gotówka z przeznaczeniem na działalność statutową, organizacje wycieczek czy wyposażenie placówek. Wśród prezentów znalazły się również rowery i sprzęt komputerowy.

Od kilku lat Grupa Nowy Styl funduje także na prośbę Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Krośnie stypendia dla studiujących wychowanków pieczy zastępczej. W tym roku dodatkowo nagrody w konkursach ufundowało Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Warszawie.
Udostępnij ten artykuł znajomym: