Za nami pierwszy dzień VII Krośnieńskiego Festiwalu Nauki i Techniki. Impreza odbywa się w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej i Nowoczesnych Technologii Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 "Mechanik" im. Stanisława Staszica w Krośnie.
Festiwal Nauki i Techniki jest adresowany do młodzieży szkół podstawowych, szkół gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych Krosna, powiatu krośnieńskiego i sąsiednich powiatów.

VII Krośnieński Festiwal Nauki i Techniki

- Ważnym elementem tegorocznej edycji jest obecność dwóch dużych firm lotniczych zajmujących się serwisowaniem statków powietrznych, Linetech i LOTAMS. W tym roku nowością jest również to, że grupy odwiedzające festiwal otrzymują mapkę, która pozwoli im nie tylko na sprawniejsze zwiedzanie wszystkich pawilonów, ale również udział w konkursach z nagrodami - mówi Bogdan Adamski, dyrektor "Mechanika".

Atrakcją festiwalu są nowe warsztaty ćwiczeniowe i laboratoryjne Fundacji Wspierania Edukacji działającej przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza. - Ktoś, kto był u nas w poprzednich latach na pewno to zauważy. Staramy się, aby festiwal co roku był inny - podkreśla Bogdan Adamski.

VII Krośnieński Festiwal Nauki i Techniki

Duży potencjał festiwalu zauważyły uczelnie wyższe. Przygotowały stoiska nastawione na zainteresowanie i przyciągnięcie uwagi już uczniów szkół podstawowych.

W pracowniach Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej i Nowoczesnych Technologii przygotowano ćwiczenia laboratoryjne, warsztaty z robotyki i pokazy fizyczne. Tradycyjnie, największym zainteresowaniem cieszyły się wirtualne loty samolotem i jazdy samochodem. Nie mniejszym zainteresowaniem eksponaty zgromadzone w Muzeum Motoryzacji.

VII Krośnieński Festiwal Nauki i Techniki

W piątek drugi dzień festiwalu. Jak szacują władze szkoły, festiwal może odwiedzić nawet 3 tys. gości.


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.