W Krośnie uczczono pamięć ofiar zbrodni katyńskiej i katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem. Uroczystości rocznicowe odbyły się przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Krośnie w poniedziałek 15 kwietnia.
W poniedziałek 15 kwietnia przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Krośnie odbyły się uroczystości rocznicowe upamiętniające ofiary zbrodni katyńskiej i katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem.

uroczystość pod starostwem w Krosnie

Uroczystość zgromadziła przedstawicieli władz krajowych i lokalnych, służb mundurowych, kombatantów, placówek oświatowych, lokalnych organizacji i stowarzyszeń. Wśród obecnych był m.in. Poseł na Sejm RP Piotr Babinetz, Starosta Krośnieński Jan Pelczar i Prezydent Miasta Krosna Piotr Przytocki. W trakcie wystąpili laureaci Powiatowego Konkursu Poezji Sybirackiej.

uroczystość rocznicowa

Referat okolicznościowy wygłosił poseł Piotr Babinetz a po odczytaniu Katyńskiego Apelu Pamięci i listy ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem kompania honorowa V Batalionu Strzelców Podhalańskich z Przemyśla oddała salwę honorową.

uroczystość rocznicowa w Krośnie

Pod pomnikiem "Ofiar Katynia" delegacje złożyły wiązanki kwiatów i zapalili znicze. Na zakończenie okolicznościowe przemówienie wygłosił Starosta Krośnieński Jan Pelczar.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości:

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.