Zespół Szkół im. Armii Krajowej w Jedliczu otworzył swoje podwoje dla uczniów kończących klasy ósme i ostatnie gimnazjalne.
Wiosenna, słoneczna pogoda dopisała tym wszystkim, którzy odwiedzili w piątek Zespół Szkół im. Armii Krajowej w Jedliczu aby zapoznać się z ofertą edukacyjną szkoły.

- Co roku organizujemy podobne imprezy. Chcemy przedstawić naszą ofertę, pochwalić się wyposażeniem i kierunkami kształcenia - mówi dyrektor Mariusz Kielar. Oferujemy szereg kierunków, które są w tej chwili kierunkami deficytowymi na rynku pracy. Wśród nich technik mechanik a specjalnością są obrabiarki numeryczne, technik pojazdów samochodowych. Mamy szkołę branżową o kierunku ślusarz z uprawnieniem spawacza. Obecnie jest ogromne zapotrzebowanie na pracowników. Absolwent kończący naszą szkołę nie ma problemów ze znalezieniem pracy. Już teraz mamy oferty od pracodawców którzy chcą odwiedzić nas i porozmawiać z absolwentami klas czwartych czy trzecich szkół branżowych czy zawodowych. Naszym mocnym atutem jest to, że pracujemy na jedną zmianę a oddziały nie są zbyt liczne. W ten sposób można dobrze przygotować się do egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe a następnie do przyszłej pracy - dodaje dyrektor.

dzień otwarty w Jedliczu

Podczas dnia otwartego kandydaci na uczniów mogli zobaczyć szkołę od "wewnątrz", porozmawiać z nauczycielami i zwiedzić pracownie. Zorganizowano również konkursy i pokazy. Swoje stanowisko miał Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Krośnie, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Krośnie i firma Eba. Rozegrano m.in. turniej piłki nożnej o Puchar Dyrektora Szkoły.
Udostępnij ten artykuł znajomym: