Koniec z darmowym parkowaniem przed Biedronką przy ul. Grodzkiej w Krośnie. Od kilku dni parking jest płatny, za brak biletu można zapłacić nawet 150 złotych.
Od kilku dni parking przed Biedronką przy ul. Grodzkiej w Krośnie jest płatny. Choć tablice informujące o płatnym parkingu zawisły dobrych kilka miesięcy temu, to dopiero od kilku dni opłaty są egzekwowane.

Dla wszystkich zmotoryzowanych klientów sklepu wyznaczono 90 minutowy bezpłatny postój. Za kolejną godzinę trzeba zapłacić 2 zł a następną już 4 zł. Choć pierwsze 90 minut jest bezpłatne, to obowiązkowo trzeba pobrać z parkometru (ustawionego w pobliżu wejścia do sklepu) bezpłatny bilet i umieścić go w widocznym miejscu za szybą.

płatne parkowanie pod Biedronką w Krośnie

Za brak biletu lub nieopłacenie ponad 90 minutowego postoju wystawiane jest przez firmę wynajmującą parking "Wezwanie do wniesienia opłaty dodatkowej" i naliczana jest opłata dodatkowa w wysokości aż 150 zł. Możemy również skorzystać z "promocji", jeżeli dokonamy zapłaty w ciągu 7 dni wysokość opłaty dodatkowej wynosi już "tylko" 90 zł.

płatny parking pod Biedronką

Napotkani przez nas kierowcy, którzy po podejściu do samochodu znaleźli za wycieraczką "wezwanie", byli oburzeni i jednocześnie zaskoczeni. - Więcej już nie zrobię zakupów w Biedronce, teraz będę kupować w Lidlu. Zrobiłam zakupy za 22 zł a teraz mam jeszcze zapłacić 90 zł mandatu? Nie zauważyłam tego parkometru! - mówi jedna z klientek sklepu pokazując "wezwanie".

Wezwanie do wniesienia opłaty dodatkowej