Uczniowie z Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Iwoniczu-Zdroju odbywają miesięczne praktyki w Portugalii.
Grupa 16 uczniów z Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Iwoniczu-Zdroju rozpoczęła intensywną praktyczną naukę zawodu w Lizbonie, stolicy Portugalii. Stanowiska w hotelach, restauracjach, barach i cukierniach przez 4 tygodnie będą codziennym miejscem pracy uczniów.

gastronomik Iwonicz

5-gwiazdkowy hotel Porto Bay, sieć restauracji Chimarrao: Leon d’Ouro, Expo, Colombo i Pastelaria Mexicana, a także 7 Hotel to miejsca wymagające, zawsze pełne gości i z profesjonalna obsługą otwarte dla stażystów – wiedzą, że umiejętności zdobywa się w praktyce.

Iwonicz Zdrój

Miesięczne staże zawodowe w Lizbonie w całości sfinansowane są z funduszy unijnych w ramach programu PO WER. Uczniowie nie ponoszą kosztów podróży, ubezpieczenia, zakwaterowania, wyżywienia, dojazdów, kursów i programu kulturowego. Partnerem projektowym wspierającym organizację staży i pobytu jest firma MBC Home Portugal, specjalizująca się w organizacji pobytów i eventów, założona 10 lat temu przez Polkę, Magdalenę Popławską. To ona wraz ze współpracownikami podjęła się realizacji trudnego zadania jakim jest zapewnienie dobrych miejsc staży i organizacji wycieczek tematycznych dla grupy.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.