Ochotnicza Straż Pożarna w Piotrówce w tym roku świętuje jubileusz 75-lecia istnienia. Uroczystości rocznicowe odbyły się w sobotę 17 sierpnia.
Oficjalne sobotnie uroczystości, prowadzone zgodnie ze strażackim ceremoniałem, poprzedziła msza święta polowa.

jubileusz 75-lat OSP Piotrówka

Po przywitaniu gości przypomniano historię jednostki, która od 75-lat jest ważnym ogniwem całego strażackiego systemu i odgrywa ważną rolę w życiu lokalnej społeczności.

jubileusz 75-lat OSP Piotrówka

W trakcie uroczystości szczególnie zasłużeni druhowie otrzymali odznaki i medale a okolicznościowe listy gratulacyjne i upominki trafiły na ręce prezesa jednostki. Wśród medali był ten szczególnie ważny bowiem jednostka została odznaczona Złotym Medalem "Za Zasługi dla Pożarnictwa".

jubileusz 75-lat OSP Piotrówka

Wśród gości przybyłych na jubileusz 75-lecia znaleźli się m.in.: Poseł Piotr Babinetz, Przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Woźniak, Burmistrz Gminy Jedlicze Jolanta Urbanik, Prezes ZOP ZOSP RP w Krośnie dh Jan Kilar, Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie st. bryg. Mariusz Bieńczak, Wiceprezes ZOP ZOSP RP w Krośnie dh Józef Tucki.

jubileusz 75-lat OSP Piotrówka

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z uroczystości:

~Strazak

19-08-2019 22:53 3 86

Władze Jedlicze mało mają tych prezentów na 75 lat OSP... jedna z bogatszych gmin, a jak zwykle klapie biedę...Na wszystkim oszczędzają!!! Taka wielka uroczystościach, ostatnie lecie było 15 lat temu W tej jednostce... A gmina daje dwa pudełeczka z prezentami...żart. Ale na wigilię strażacka przyjeżdżają, chwała że W Piotrowce się najedza że smakiem, za darmo do syta...A jak przyjdzie do prezentów to jak zwykle nic...szczyt bezczelności!
Odpowiedz

~Fpiątka

18-08-2019 14:36 4 90

Bardzo dobry theatre.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.