Ponad 20 pszczelarzy z Koła Polskiego Związku Pszczelarskiego w Krośnie spotkało się 25 października w "lesie pszczelarskim", założonym wiosną 2017 r. na terenie Nadleśnictwa Rymanów.
Pszczelarze odwiedzili fragment lasu, gdzie w poprzednich latach sadzili rodzime gatunki drzew i krzewów miododajnych, a także lipowy "krąg mocy". Nieopodal przygotowanych już na zimę uli posadzili kolejne drzewa miododajne: lipy i robinie akacjowe.

Spotkanie w lesie pszczelarskim

W sali Ośrodka Edukacji Ekologicznej "Hrendówka" Nadleśnictwa Rymanów wysłuchali prelekcji na tematy leśne, jak również informacji o działaniach leśników w ramach projektu "Pszczoły wracają do lasu". Mateusz Piecuch z Nadleśnictwa Głogów zaprezentował temat bartnictwa, którym od kilku lat zajmuje się na terenie Puszczy Sandomierskiej. - Pomysł "lasu pszczelarskiego" sprawdza się, bo daje okazje do corocznych spotkań, służących zarówno podnoszeniu naszej wiedzy, jak też integruje nasze środowisko z leśnikami - powiedział Marek Barzyk, prezes krośnieńskiego koła PZP.

Spotkanie w lesie pszczelarskim

- Wszyscy wiemy, jak ważne dla lasu są pszczoły, dlatego wspieramy każde działania, które służą ich powrotowi do lasu. Założony tu las jest miejscem przyciągającym zarówno pszczoły, jak i ludzi przyjaznych lasom, bo na jednych i na drugich bardzo nam zależy - stwierdził nadleśniczy Paweł Panaś.

Spotkanie w lesie pszczelarskim

"Las pszczelarski" to jedna z form współpracy leśników i pszczelarzy. Jest on również jednym z motywów edukacyjnych na istniejącej tu ścieżce przyrodniczej. - Pszczelarze przekazali też produkty leśnej pasieki na cele edukacyjne dla OEE "Hrendówka" - dodał dr Edward Marszałek, rzecznik prasowy RDLP w Krośnie.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.