29 studniówka w historii II Liceum Ogólnokształcącego im. Konstytucji 3 Maja w Krośnie została zorganizowana 1 lutego, dokładnie 95 dni przed rozpoczęciem egzaminu maturalnego.
W tym roku na studniówce zorganizowanej w hali sportowo-widowiskowej MOSiR w Krośnie bawiło się 179 maturzystów z II LO w Krośnie wraz z osobami towarzyszącymi, nauczyciele, rodzice, zaproszeni goście.

Studniówka II LO Krosno

Wieczór rozpoczął program artystyczny przygotowany przez uczniów pod kierunkiem dr Elżbiety Longosz. Potem przyszedł czas na powitania.

- Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że poradzicie sobie, ukończycie szkołę i bardzo dobrze zdacie maturę. Bardzo tego wam życzę, bo egzamin piszecie tak dla siebie jak i dla szkoły a wynik będzie rzutował na to, jak nasza szkoła jest postrzegana - powiedział na rozpoczęcie studniówki dyrektor II LO w Krośnie Witold Deptuch.

Witold Deptuch
Z prawej: dyrektor II LO w Krośnie Witold Deptuch

Jak dodał dyrektor, poprzednicy bardzo wysoko zawiesili poprzeczkę. W rankingu "Perspektyw" szkoła zajęła 15. miejsce w województwie podkarpackim.

- Dzisiejsza noc, jest przedostatnią, bo jeszcze jutro poprawiny, kiedy nie musicie myśleć o tym, co was czeka za niespełna 100 dni. Mam nadzieję, że po opuszczeniu murów naszej szkoły będziecie ją postrzegać jak tą, która was uczyła, nauczyła, ale nie wiedzy ogromnej, bo ona jest ulotna, lecz nauczyła was jak żyć, jak funkcjonować w środowisku, jak realizować swoje marzenia - zwrócił się do tegorocznych maturzystów dyrektor Witold Deptuch.

W imieniu rodziców uczniów klas maturalnych głos zabrała Marta Pasterczyk z Rady Rodziców. Stwierdziła, że jako rodzic jest dumna, iż kolejny rocznik młodzieży w tak uroczysty sposób żegna się ze swoją szkołą, a ten niezwykły wieczór jest okazją, żeby przede wszystkim podziękować dyrekcji, wychowawcom, nauczycielom.

Studniówka II LO Krosno

- Trudno znaleźć słowa, którymi mogę wyrazić wdzięczność za lata trudu, które wpłynęły na kształtowanie tych młodych ludzi, a naszych dzieci. Dla nich nauka w liceum już niedługo się zakończy. A dzisiaj studniówka, czyli tradycja wpisana w kalendarz każdego licealisty, pozostająca w pamięci młodego człowieka na długie lata, jako jedno z pięknych przeżyć okresu szkoły - powiedziała Marta Pasterczyk.

Studniówka II LO Krosno

Tradycyjnie już na balu studniówkowym nie mogło zabraknąć poloneza, a później była już zabawa do białego rana z zespołem Groovinscy i DJ Capone.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji ze studniówki:
Udostępnij ten artykuł znajomym: