Zespół Szkół Mechanicznych w Krośnie był po raz kolejny organizatorem Konkursu Wiedzy Technicznej i Motoryzacyjnej. VII edycja, skierowana do uczniów ósmych klas szkół podstawowych, odbyła się we wtorek 11 lutego.
Do VII edycji Konkursu Wiedzy Technicznej i Motoryzacyjnej przystąpiło 66 uczniów z 18 podkarpackich szkół podstawowych.

Organizatorem był tradycyjnie Zespół Szkół Mechanicznych im. Stanisława Sztaszica w Krośnie a konkurs odbył się pod patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty i Prezydenta Miasta Krosna.

jazda na symulatorze
Jedną z konkurencji była jazda na czas symulatorem

Konkurs składał się z trzech części. W części pierwszej uczestnicy konkursu zmagali się z testem składającym się z 30 pytań, na jego rozwiązanie mieli 60 minut.

W części drugiej musieli zmierzyć się z siedmioma zadaniami technicznymi dostępnymi w szkolnych pracowniach i laboratoriach. Natomiast w części trzeciej uczestnicy przystąpili do testu sprawnościowego, polegającego na jeździe na czas z wykorzystaniem symulatora jazdy samochodem.

Mateusz Pachana z silnikiem V8
Mateusz Pachana prezentuje silnik solenoidalny V8

W międzyczasie uczniowie "Mechanika" prezentowali swoje prace w ramach konkursu "Technologia jest prosta - od pomysłu do realizacji". Ich wykonaniem zajmowali się w ramach dodatkowych zajęć. Uczestnicy konkursu wiedzy mogli głosować na najciekawsze projekty. W tej rywalizacji zwyciężył model silnika solenoidalnego V8 Mateusza Pachany.

Zwycięzcą VII edycji Konkursu Wiedzy Technicznej i Motoryzacyjnej został Kacper Dobrzański reprezentujący Szkołę Podstawową w Zręcinie, w nagrodę otrzymał rower. Drugie miejsce zajął Jakub Kwiatkowski ze Szkoły Podstawowej w Besku. Trzecie miejsce zajął Patryk Chrobak ze Szkoły Podstawowej w Iskrzyni.


~Gibalski

11-02-2020 21:22 2 66

Mechanik taka porządna szkoła z tradycjami. Uczniowie biorą udział w olimpiadach technicznych, są nagradzani. A do nauki jazdy mają starego fiata pandę. Dyrekcji powinno zależeć na dobrym wizerunku szkoły. Chłopcy powinni jeździć takim autem, że wszystkim powinna szczęka opadać. Oni na to zasługują szanowna dyrekcjo.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.