Zespół Szkół Mechanicznych w Krośnie był po raz kolejny organizatorem Konkursu Wiedzy Technicznej i Motoryzacyjnej. VII edycja, skierowana do uczniów ósmych klas szkół podstawowych, odbyła się we wtorek 11 lutego.
Do VII edycji Konkursu Wiedzy Technicznej i Motoryzacyjnej przystąpiło 66 uczniów z 18 podkarpackich szkół podstawowych.

Organizatorem był tradycyjnie Zespół Szkół Mechanicznych im. Stanisława Sztaszica w Krośnie a konkurs odbył się pod patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty i Prezydenta Miasta Krosna.

jazda na symulatorze
Jedną z konkurencji była jazda na czas symulatorem

Konkurs składał się z trzech części. W części pierwszej uczestnicy konkursu zmagali się z testem składającym się z 30 pytań, na jego rozwiązanie mieli 60 minut.

W części drugiej musieli zmierzyć się z siedmioma zadaniami technicznymi dostępnymi w szkolnych pracowniach i laboratoriach. Natomiast w części trzeciej uczestnicy przystąpili do testu sprawnościowego, polegającego na jeździe na czas z wykorzystaniem symulatora jazdy samochodem.

Mateusz Pachana z silnikiem V8
Mateusz Pachana prezentuje silnik solenoidalny V8

W międzyczasie uczniowie "Mechanika" prezentowali swoje prace w ramach konkursu "Technologia jest prosta - od pomysłu do realizacji". Ich wykonaniem zajmowali się w ramach dodatkowych zajęć. Uczestnicy konkursu wiedzy mogli głosować na najciekawsze projekty. W tej rywalizacji zwyciężył model silnika solenoidalnego V8 Mateusza Pachany.

Zwycięzcą VII edycji Konkursu Wiedzy Technicznej i Motoryzacyjnej został Kacper Dobrzański reprezentujący Szkołę Podstawową w Zręcinie, w nagrodę otrzymał rower. Drugie miejsce zajął Jakub Kwiatkowski ze Szkoły Podstawowej w Besku. Trzecie miejsce zajął Patryk Chrobak ze Szkoły Podstawowej w Iskrzyni.