Po ponad półtoramiesięcznej przerwie, 6 maja, dzieci wróciły do Niepublicznego Przedszkola Integracyjnego "Planeta 21" w Krośnie.
29 kwietnia rząd ogłosił możliwość zorganizowania w żłobkach i przedszkolach zajęć opiekuńczych dla dzieci od 6 maja. Od tego dnia udało się uruchomić Niepubliczne Przedszkole Integracyjne "Planeta 21" w Krośnie przy ul. Wolności.
Decyzja organu prowadzącego o otwarciu podyktowana była chęcią wsparcia tych rodziców, którzy ze względu na pracę nie mają możliwości zapewnienia opieki swoim dzieciom. Jednak zorganizowanie zajęć w przedszkolach wiąże się z licznymi obostrzeniami i wymaga odpowiedniego przygotowania.

- Przygotowania do otwarcia naszego przedszkola trwały od ogłoszenia informacji rządu o możliwości zorganizowania zajęć opiekuńczych. Zapoznaliśmy się z wszystkimi wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministra Zdrowia oraz Ministra Edukacji i zgodnie z nimi przygotowaliśmy niezbędne procedury, wyposażyliśmy nauczycieli w środki ochrony, m.in. maseczki, przyłbice, foliowe fartuchy ochronne i rękawiczki. Najważniejsze jest to aby powrót dzieci do przedszkola był bezpieczny - podkreśla Renata Kopacz, prezes Organu Prowadzącego Niepubliczne Przedszkole Integracyjne "Planeta 21".

Niepublicznego Przedszkola Integracyjnego Planeta 21 w Krośnie

Pomimo, iż dzieci będą miały mniej zabawek, gdyż z sal zostały usunięte te, które są trudne do dezynfekcji, to jak zapewnia Ewa Szajnicka, wicedyrektor przedszkola, dzieci na pewno nie będą się nudzić.

- Czekają na nich zajęcia ruchowe, plastyczne, muzyczne oraz z wykorzystaniem multimedialnych środków dydaktycznych, np. tablicy interaktywnej. Dużym zainteresowaniem wśród naszych przedszkolaków cieszy się podłoga interaktywna, która nie tylko bawi, ale także dzięki grom edukacyjnym uczy - mówi wicedyrektor Ewa Szajnicka.

Na chwilę obecną około 25 wszystkich rodziców zadeklarowało powrót swoich dzieci do Przedszkola. Niepubliczne Przedszkole Integracyjne "Planeta 21" jest placówką, w której uczą się dzieci zdrowe oraz z różnymi niepełnosprawnościami. Uczniowie wymagający wsparcia zapewnioną mają kompleksową pomoc specjalistów - pedagoga, psychologa, logopedy i fizjoterapeuty.

Niepublicznego Przedszkola Integracyjnego Planeta 21 w Krośnie

- Nacisk kładziony jest na naukę języka angielskiego. Uczniowie "zerówki" mają lekcje z natvie speakerem, a grupy młodsze z nauczycielem języka angielskiego. Różnorodność zajęć oferowanych przez przedszkole wspiera kompleksowy rozwój dzieci– dodaje Ewa Szajnicka.

Trwa jednocześnie nabór do przedszkola na nowy rok szkolny. Zostało jeszcze kilka wolnych miejsc do poszczególnych grup.