Od jesieni 2019 roku w Rymanowie-Zdroju, w sąsiedztwie basenu odkrytego, strefy rekreacji oraz parku zdrojowego funkcjonuje kompleks kortów tenisowych.
Dzięki uzyskanemu wsparciu z Ministerstwa Sportu i Turystyki w Warszawie udało się wybudować kort zadaszony oraz przebudować trzy korty odkryte. Inwestycja kosztowała ponad 712 tys. zł, z czego połowę udało się pozyskać ze środków ministerialnych.

Korty są pełnowymiarowe i posiadają sztuczne oświetlenie. Specjalna, membranowo-stelażowa, konstrukcja zadaszenia kortu krytego pozwala rozgrywać mecze przy opuszczonych lub zwiniętych ścianach bocznych. W pobliżu kompleksu sportowego znajdują się też prywatne całoroczne 6-osobowe domki-pensjonaty, które można wynająć.

Jak podkreśla burmistrz Rymanowa Wojciech Farbaniec, obiekt jest bardzo ważny głównie z punktu widzenia potrzeb dzieci i młodzieży. Coraz więcej uczniów szkół z terenu gminy Rymanów interesuje się tenisem ziemnym.

- Szkółka tenisowa prowadzona przez Towarzystwo Sportowe TYTUS w Rymanowie Zdroju organizuje od kilku lat szkolenia dla dzieci i młodzieży. Co roku w szkoleniach prowadzonych przez instruktorów z uprawnieniami bierze udział od 50 do 100 uczestników. Instruktorami są przede wszystkim nauczyciele wychowania fizycznego zatrudnieni w szkołach prowadzonych przez samorząd gminny. Są to pasjonaci tej dyscypliny sportu – mówi burmistrz Wojciech Farbaniec.

korty tenisowe w Rymanowi-Zdroju

Gmina Rymanów liczy 16 tysięcy mieszkańców a rocznie dodatkowo odwiedzana jest przez ponad 25 tysięcy turystów, którzy również mogą z kortów korzystać.

- Przykrycie jednego z kortów tenisowych stwarza możliwość gry w tenisa także w okresach niepogody oraz w zimie, kiedy nie można skorzystać z kortów otwartych - dodaje Wojciech Farbaniec.

Nawierzchnia przykrytego kortu daje także możliwość swobodnego korzystania przez osoby niepełnosprawne na wózkach.

Kortami oraz pozostałą gminną infrastrukturą sportową zarządza powołany w listopadzie 2019 roku Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rymanowie.
Miłośnicy tenisa ziemnego, którzy chcieliby skorzystać z kortów w Rymanowie-Zdroju szczegółowe informacje mogą uzyskać pod numerami telefonów: 574 416 020 i 668 430 234.

W ramach duże projektu mającego na celu poprawę bazy sportowej na terenie gminy, przebudowywany jest stadion piłkarski w Rymanowie. Nawierzchnia boiska głównego jak i treningowego mają być wykonanej z trawy naturalnej hybrydowej. Boisko główne ma mieć wymiary 105 x 66 metrów a treningowe 74 x 36 metrów. Zaplanowano także wykonanie oświetlenia, a za bramkami piłkochwytów o wysokości 6 metrów.