Poważnych obrażeń ciała doznał motocyklista uczestniczący w wypadku w Węglówce.
Do zdarzenia doszło w niedziele 10 maja tuż przed godziną 13:00 w miejscowości Węglówka (gm. Korczyna).

wypadek w Węglówce

Wstępnie wiadomo, że kierujący samochodem osobowym marki Seat jadąc od strony Wysokiej Strzyżowskiej podczas skrętu w lewo, na teren prywatnej posesji, nie ustąpił pierwszeństwa motocykliście doprowadzając do zdarzenia.

wypadek w Węglówce

W wyniku zderzenia bardzo poważnych obrażeń ciała doznał kierujący jednośladem marki Kawasaki. Po mężczyznę przyjeciał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego wypadku.

[AKTUALIZACJA]

Komenda Miejska Policji w Krośnie przekazała szczegóły groźnego wypadku z udziałem motocyklisty i osobowego seata, do którego doszło w niedzielne popołudnie w Węglówce.

- Pracujący na miejscu policjanci ustalili wstępnie, że kierujący seatem, skręcając w lewo, nie udzielił pierwszeństwa nadjeżdżającemu z przeciwka motocykliście. 26-letni kierujący jednośladem uderzył w bok seata i wjechał do przydrożnego rowu - poinformował asp. sztab. Paweł Buczyński z KMP w Krośnie.

26-latek doznał poważnych obrażeń i śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego został przetransportowany do szpitala specjalistycznego w Rzeszowie. Z uwagi na rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego, policjanci zatrzymali prawo jazdy 27-letniemu kierowcy seata.

Zobacz zdjęcia z miejsca wypadku: