UP Sanok
Fiat

Mechanik Krosno

Starostwo

Budowlanka

MZSP

Naftówka

CKU

Spotkanie z Tomkiem Michniewiczem

-

Krośnieńska Biblioteka Publiczna

Wojska Polskiego 41, 38-400 Krosno

Wstęp wolny

Zapraszamy na spotkanie z Tomkiem Michniewiczem – dziennikarzem, reportażystą, podróżnikiem 6 listopada (środa) o godz. 17.00 do Czytelni Głównej KBP.

Tomek Michniewicz – dziennikarz, reportażysta, fotograf, organizator wypraw i ekspedycji. Autor pięciu bestsellerowych, nagradzanych reportaży książkowych:
„Samsara. Na drogach, których nie ma” ( 2010), „Gorączka. W świecie poszukiwaczy skarbów” (2011), „Swoją drogą. Opowieść o trzech podróżach po inne życie” (2014), „Świat równoległy” (2015), „Chrobot. Życie najzwyklejszych ludzi świata” (2018).
Autor programu podróżniczego “Inny świat” w telewizji TTV i audycji “Mapa świata” w Radiu Zet (a wcześniej “Reszty świata” w Jedynce i “Trójka Przekracza Granice” w Trójce). Laureat nagrody National Geographic Traveler, statuetki Osobowość Roku 2019 oraz czterech statuetek na festiwalu sztuki mediów i podróży Mediatravel. Członek jury Kolosów, najważniejszej nagrody podróżniczo-eksploratorskiej w Polsce oraz Wielkiego Konkursu Fotograficznego National Geographic.
Podejmuje się trudnych i niebezpiecznych projektów reporterskich. Rozbił kongijsko-zambijski gang przemytników kości słoniowej i został wpuszczony na pokład łodzi Mel Fisher’s Treasures, najsłynniejszej ekipy poszukiwaczy skarbów na świecie. Opisywał fundamentalizm muzułmański w północnym Pakistanie i źródła przestępczości w Johannesburgu, operacje polskich sił specjalnych, metody zawodowych oszustów kasyn w Las Vegas i praktyki czarnej magii w Afryce Centralnej.
W USA otrzymał pozwolenie na wejście do San Quentin, więzienia o maksymalnym rygorze przeznaczonego dla najgroźniejszych przestępców. Jako jeden z nielicznych europejskich dziennikarzy podróżował swobodnie po Arabii Saudyjskiej oraz dostał się do partyzanckiego obozu nepalskich maoistów.
Regularnie organizuje wyprawy na Saharę, do afrykańskiego buszu i do równikowych dżungli. Z plecakiem przejechał 62 kraje, większość wielokrotnie. W podróży spędza często połowę roku.

 

Spotkanie z Tomkiem Michniewiczem

Zobacz wszystkie wydarzenia

Copyright © 2013 - 2024 terazKrosno.pl