15 drużyn w trzech kategoriach wystartowało w zawodach sportowo-pożarniczych jednostek OSP z gminy Jedlicze. W swoich kategoriach najlepsze okazały się OSP z Długiego, Dobieszyna i Podniebyla.
Gospodarzem tegorocznych gminnych zawodów sportowo-pożarniczych jednostek OSP z terenu gminy Jedlicze była OSP w Dobieszynie, a zmagania odbyły się w niedzielę (21 maja) na miejscowym stadionie.

Młodzieżowe drużyny pożarnicze dziewcząt i chłopców wystartowały w biegu sztafetowym z przeszkodami oraz w rozwinięciu bojowym. Z kolei mężczyźni rywalizowali w sztafecie pożarniczej z przeszkodami oraz ćwiczeniu bojowym. Umiejętności druhen i druhów oceniała komisja złożona z funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej PSP w Krośnie: st. kpt. Łukasz Wójcik (sędzia główny) i sek. Michał Hryneńko oraz druhów z OSP z gminy Wojaszówka: Paweł Gaj, Bartłomiej Urbanek, Tomasz Winnicki, Sławomir Stasz i Jacek Turczyn.

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze w Dobieszynie

W klasyfikacji młodzieżowych drużyn pożarniczych dziewcząt zwyciężyła OSP z Dobieszyna, która wyprzedziła OSP Potok.

Wśród chłopców zwyciężyła drużyna z OSP w Podniebylu. Na drugim miejscu uplasowała się OSP Jaszczew, a na trzecim OSP Żarnowiec. Kolejne miejsce zajęły jednostki z Jedlicza, Potoka, Dobieszyna i Moderówki.

Wśród seniorów zwyciężyła drużyna reprezentująca OSP Długie, uzyskując 108 pkt (66 sek. - sztafeta i 42 sek. - ćwiczenie bojowe). Drugie miejsce wywalczyła OSP Poręby - 139 pkt (69 sek. - sztafeta i 50 sek. oraz 20 pkt karnych - ćwiczenie bojowe), a miejsce trzecie OSP Podniebyle - 141 pkt (73 sek. - sztafeta i 58 sek. oraz 10 pkt karnych - ćwiczenie bojowe). Na kolejnych miejscach zawody ukończyły jednostki OSP z Żarnowca, Chlebnej i Jedlicza.

W ćwiczeniu musztry wśród seniorów zwyciężyła OSP z Długiego, a wśród młodzieżowych drużyn pożarniczych OSP Jaszczew. Najmłodszym uczestnikiem zawodów był Franciszek Styś (OSP Potok).

W oficjalnym otwarciu zawodów wzięli udział między innymi radna sejmiku Joanna Bril i burmistrz Jedlicza Jolanta Urbanik, a puchary i dyplomy na zakończenie wręczyli prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Krośnie Józef Tucki, przewodniczący Rady Miejskiej w Jedliczu Piotr Woźniak, prezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Jedliczu Marek Maciejowski i dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jedliczu Wojciech Florczak.

Sekretarzem zawodów była mł. kpt. Anna Farbaniec-Deptuch z KM PSP w Krośnie, a spikerem dh Michał Polak (OSP Podniebyle).

XII Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze oraz Gminne Zawody Sportowo - Pożarnicze w Korczynie w kategorii C (kobiety) i A (mężczyźni) odbędą się w 4 czerwca 2023 roku o godzinie 13:00 na stadionie KS Kotwica w Korczynie.