Kilka dni temu, policjanci z komisariatu w Pruchniku zostali powiadomieni o zaginięciu 69-letniego mieszkańca gminy Chłopice. Z relacji przekazanej przez rodzinę wynikało, że mężczyzna miał znaczne problemy ze zdrowiem oraz z poruszaniem się. Istniała realna obawa o jego życie i zdrowie.
Mundurowi natychmiast rozpoczęli poszukiwania. W działania zaangażowane były wszystkie patrole będące w służbie.
Policjanci niezwłocznie rozpoczęli sprawdzanie terenów przyległych do miejsca zamieszkania seniora. W trakcie prowadzonych działań dzielnicowi z posterunku w Wiązownicy odnaleźli 69-latka w polu pszenicy, około 200 metrów od jego domu.
Mężczyzna był nieprzytomny, ale oddychał. Do czasu przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego policjanci monitorowali jego czynności życiowe. 68-latek został przekazany pod opiekę ratowników i przewieziony do szpitala.
Ta interwencja pokazuje, jak ważne jest natychmiastowe zgłaszanie zaginięć osób starszych, schorowanych lub wymagających opieki. W takich sytuacjach liczy się każda minuta, a szybkie podjęcie działań może mieć kluczowe znaczenie dla zdrowia i życia człowiek.








Komentarze
Dodaj komentarz