Już po raz drugi w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Stanisława Pigonia w Krośnie wręczono stypendia z Funduszu stypendialnego studentom i pracownikom uczelni.
W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Stanisława Pigonia w Krośnie już po raz drugi wręczono stypendia z Funduszu stypendialnego im. Stanisława Pigonia dla studentów i pracowników uczelni.

13 listopada 2018 r. prof. dr hab. Grzegorz Przebinda, Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Pigonia, wręczył dyplomy studentom i pracownikom uczelni, którym zostało przyznane stypendium z Funduszu stypendialnego im. Stanisława Pigonia w Krośnie.

PWSZ w Krośnie

Fundusz stypendialny im. Stanisława Pigonia został utworzony decyzją Senatu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Pigonia w Krośnie w 2016 r. Po raz pierwszy stypendia z Funduszu przyznano w roku akademickim 2017/2018. Wówczas wsparcie otrzymało 10 uzdolnionych studentów i 11 aktywnych naukowo pracowników uczelni w łącznej kwocie 72 000 zł.

PWSZ w Krośnie

W roku akademickim 2018/2019 o stypendium z Funduszu stypendialnego im. Stanisława Pigonia w Krośnie starało się 56 osób. Formalnej i merytorycznej oceny wniosków dokonała Komisja ds. stypendium z funduszu stypendialnego im. Stanisława Pigonia, pod przewodnictwem prof. nadzw. dr hab. Zbigniewa Barabasza – Prorektora ds. rozwoju. Komisja rekomendowała przyznanie stypendium 9 pracownikom akademickim i 36 studentom. Łączna kwota przeznaczona na stypendium w roku akademickim 2018/2019 wyniosła 124 000 zł.

PWSZ w Krośnie

Wśród pozytywnie ocenionych wniosków pracowników znalazły się propozycje realizacji prac badawczych, publikacje wyników badań oraz projekt przygotowania stanowiska laboratoryjnego. Wśród studentów dominowały wnioski dokumentujące osiągnięcia naukowe, sportowe oraz wyniki aktywności społecznej. Nie zabrakło także projektów z zakresu działalności artystycznej i społecznej.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.