Blisko 3 promile alkoholu w organizmie miał kierowca volkswagena, który został zatrzymany przez policjantów w Haczowie. 34-letni mieszkaniec gminy Chorkówka wracając z pracy pomylił drogę.
W środę (29 września) przed godz. 19 policjanci z Posterunku Policji w Haczowie otrzymali informację o nietrzeźwym kierowcy volkswagena. Z treści zgłoszenia wynikało, że mężczyzna jedzie całą szerokością jezdni. Funkcjonariusze natychmiast udali się we wskazane miejsce. Gdy zauważyli pojazd opisany w zgłoszeniu, zatrzymali kierującego do kontroli drogowej. Jego sposób jazdy od razu wskazywał na to, że może być pijany.

- Gdy mundurowi podeszli do kierującego poczuli od niego alkohol. Ostatecznie potwierdziło to badanie alkomatem. Wynik badania 34-laka wskazał blisko 3 promile alkoholu w jego organizmie. Jak ustalili funkcjonariusze mężczyzna wracał z pracy. Była tak pijany, że pomylił sobie drogę powrotną. Jechał w przeciwnym kierunku, w którym tak naprawdę zamierzał jechać - poinformowała asp. sztab. Monika Dereń z KPP w Brzozowie.

34-latek z gminy Chorkówka za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat oraz zakaz kierowania pojazdami na okres nie krótszy niż 3 lata.