Będzie słodki miód dzięki pracowitym pszczołom. Pod okiem pszczelarza Marka Barzyka, Centrum Handlowe VIVO! rozpoczęło kolejny sezon pszczelarski.
Moda na miejskie pasieki trwa od kilku lat. Ule na stałe wpisały się już w krajobraz wielu europejskich miast, takich jak Paryż czy Londyn. Stoją na dachach uniwersytetów, hoteli, na dachach biurowców czy sal koncertowych. Nie inaczej jest w Krośnie.

pszczoły na VIVO Krosno

Od ponad roku na dachu Centrum Handlowego VIVO! Krosno, pod opieką wykwalifikowanego pszczelarza Marka Barzyka, nad produkcją miodu pracuje niemal 200 tys. pszczół w 4 ulach. Pasieka na stałe wpisała się w lokalny ekosystem, wprowadzając przy tym harmonię między naturą, a miejską architekturą. Pszczoły gwarantują nie tylko bioróżnorodność, ale także zapewniają prawidłowe funkcjonowanie środowiska, a przede wszystkim pyszny i zdrowy miód. Rola tych niezwykłych owadów w naszym życiu jest nieoceniona. Pszczoły są producentami aż 3/4 spożywanej przez społeczność żywności. Dlatego też niezwykle ważne jest zapewnienie im odpowiednich warunków bytowania. Ubiegłoroczne zbiory były bardzo obfite, dzięki czemu udało się rozdać klientom 400 słoików pysznego miodu. VIVO! Krosno liczy, że obecny sezon będzie równie udany.

pszczoły na VIVO Krosno

- Cieszymy się, że pszczoły zadomowiły się na dachu VIVO!, dzięki czemu możemy kontynuować nasz proekologiczny projekt. Ustawienie na terenie naszego obiektu Pasieki pozwoliło stworzyć pszczołom nowy dom, jednocześnie chroniąc je przed różnorodnymi zagrożeniami. Już niebawem zaprosimy wszystkich klientów na pierwsze w tym roku miodobranie. Liczymy, że obecny sezon będzie równie owocny, jak to miało miejsce przy okazji ubiegłorocznych zbiorów – powiedziała Izabela Malecha, dyrektor VIVO! Krosno.

~Dick

03-06-2020 16:41 48 62

Miót z ucha.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.