Na krośnieńskim rynku odbył się protest przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji.
Około 100 kobiet i kilku mężczyzn protestowało w piątkowe (23.10) popołudnie na krośnieńskim rynku przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Orzekł on w czwartek, że przepisy zezwalające na aborcję w przypadku prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu są niezgodne z ustawą zasadniczą.

Protest przeciw aborcji w Krośnie

Dotychczasowe prawo zezwalało na dokonanie zabiegu aborcji w trzech przypadkach - jeśli zagrożone było życie lub zdrowie matki, kiedy ciąża jest wynikiem czynu przestępstwa, czyli np. jest efektem gwałtu oraz ze względu na poważne wady płodu.

Protest przeciw aborcji w Krośnie

Protesty odbywają się od wczoraj w całej Polsce. Największe w Warszawie, na Żoliborzu, przed domem prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Podczas protestu doszło do przepychanek protestujących z policją.

W Krośnie protest odbył się bardzo spokojnie. Policja nie interweniowała obserwując zgromadzenie z dalszej odległości a uczestnicy starali się zachować dystans. Na koniec część uczestników protestu przeszła pod biuro poselskie PiS Piotra Babinetza znajdujące się przy ulicy Tkackiej.

Zobacz zdjęcia z protestu: